Kněževes – Sokol Braškov 5:1 (2:0)

Hned od úvodních minut převzali otěže domácí. V 5. minutě sice vstřelil špílmachr Hlavatý vedoucí branku, rozhodčí ji ovšem kvůli faulu neuznal. Za chvíli nebezpečně pálil kanonýr Plaček, ale Kohout jeho střelu vytáhl na roh. Ve 21. minutě se dobrým zákrokem blýskl kněževeský brankář Doubrava, když nejprve jeden pokus zneškodnil a při tom druhém včasným vyběhnutím pod nohy Nachtigala zabránil skórování. Ve 26. minutě měli ovšem domácí příznivci důvod k radosti. Hlavatý našel zpětnou přihrávkou Setničku, jenž placírkou na vzdálenější tyč poslal svůj tým do vedení – 1:0. Hned o osm minut později domácí zvýšili svůj náskok. Šubin z pozice, při níž hosté reklamovali ofsajd, pálil a Kohoutem vyraženou ránu Plaček pohodlně doklepl. „Gól padl z ofsajdu, ale na to se vymlouvat nebudeme. Dva nukla pro nás bylo špatné, protože v úvodu jsme byli lepší my,“ soudil kouč Braškova Jaroslav Želina.

Po změně stran to byli opět kněževeští fotbalisté, kdo střílel branky. Pouze pár vteřin od zahájení našel Plaček čechraným centrem Šubina. Ten trefil parádně míč z voleje, ale jeho projektil mířil přesně do míst, kde byl hostující brankář Kohout. „Taková to šance by se měla proměňovat,“ povzdechl si jinak spokojený domácí trenér Procházka.

Na hřišti byl k vidění zajímavý duel, oba týmy hrály v duchu fair – play. Braškov několikrát zahrozil nebezpečnými kombinacemi, ale v největší šanci napálil Nachtigal jen tyčku. V 61. minutě rozjásal domácí fanoušky opět Šubin, když angličanem rozvlnil síť potřetí – 3:0. V tu chvíli kněževesští fanoušci skandovali „Dejte jim bůra“! A dočkali se. O šest minut pouději domácí dříč Zuska našel rychlou kolmicí Hlavatého, ten si zpracoval míč, obešel Fridricha a pod padajícím Kohoutem poslal míč do brány – 4:0. V 75. minutě chyboval Elsnic, toho využil Tichý a snížil. Nakonec to byli domácí, kdo měl poslední slovo. Skvělou kombinaci předvedlo duo Plaček a Komžík. Vyslali do brejku Setničku a ten upravil na konečných 5:1. V nastaveném čase mohl ještě skórovat Hlavatý, ale ani nadvakrát Kohouta nepřekonal.

„Po třetím gólu jsme se složili a mohli dostat ještě víc. Bohužel nás nehraje podle představ obrana, dostáváme moc branek. Citelné jsou prostě některé absence, třeba zraněného Bacha,“ litoval Jaroslav Želina, který byl po porážce hodně naštvaný.

Branky: 26. a 86. Setnička, 34. Plaček, 61. Šubin, 67. Hlavatý – 75. Tichý.

Braškov: Kohout – Hlavatý (46. P. Maňkoš), Bartoš, Fridrich, Duda – M. Maňkoš, Veselý, Přichystal, Fuit (75. Plecitý) – Nachtigal, Tichý.

Miroslav ELSNIC, Rudolf MUZIKA