Braškov našel pro své rozhodnutí stejné důvody, jako předtím Lidice. Jeho kádr by se musel doplnit kvalitou a ta není zadarmo. Navíc má pouze jedno mládežnické mužstvo, což značí platbu dvaceti tisíc korun svazu. Dalších 20 tisíc stojí postup ze druhého místa. „Když to vezmu i s hráči, potřebovali bychom sto tisíc korun, abychom vůbec poprvé mohli kopnout do míče. Jednání bylo hodně dlouhé, seděli jsme nad tím do půl desáté. Srdce by postoupit chtělo, pro braškovský fotbal by to byl skvělý úspěch, ale hlava musí zůstat chladná. Na řadě je Kněževes,“ předává braškovský kouč Jaroslav Želina pomyslný štafetový kolík třetímu týmu v pořadí I. B třídy.

Tomu je nejvíc líto hráčů a sám jako bývalý kanonýr také určitý smutek nezakrývá. „Kdybych ještě hrál, mrzelo by mi to moc a moc. Ale kluci to pochopí, opravdu nemá cenu jet na takové riziko. Je možné, že bychom ty prachy sehnali, ale hodně by jich vylétlo luftem,“ konstatuje Želina.
Zajímavé je, že podle vyjádření sportovního ředitele Krajského fotbalového svazu Zdeňka Krajla postupové právo přechází postupně jen na účastníky skupiny A, kterou vyhrály Lidice. Po Braškovu tedy přišla na řadu Kněževes a ta na nabídku reflektovala.

Potvrdil to šéf klubu z Rakovnicka Jan Vrábík „Kontaktoval mne Zdeněk Krajl a hovořil jsem s ním o tom. Na všem jsme se již dohodli. V příštím ročníku bude hrát FK Kněževes I. A. třídu,“ konstatoval.

Z nečekaného postupu se těšil i trenér FK Kněževes Miroslav Procházka: „Paráda. Je to skvělé, ale na druhou stranu musíme začít narychlo shánět posily. Alespoň o další čtyři hráče z I. B třídy musíme mančaft posílit,“ je mu jasné stejně jako jeho předchůdcům.

Rudolf MUZIKA, Jiří NAGY, Miroslav ELSNIC