Loděnice – Sokol Braškov 4:0

Po trochu opatrném začátku, kdy se soupeři navzájem oťukávali, na konci první čtvrthodiny převzali otěže zápasu domácí fotbalisté. Ve 14. minutě zatáhl Grau míč po levé straně skoro až k brankové čáře, ale na jeho střílený centr podle branky nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl. O minutu později Grau otestoval hostujícího brankáře z trestného kopu, Kohout jeho pokus dokázal vyrazit. Ve 20. minutě už propukla Na Jánské radost. F. Pospíšil unikl po pravé straně opět až k brankové čáře, přihrál Dostálovi, který našel zpětnou přihrávkou před pokutovým územím nabíhajícího Nováka, jenž technickou střelou ve stylu „Del Piera“ nedal Kohoutovi šanci, 1:0. O dvě minuty později bylo pro domácí ještě veseleji. To Herejt prošel středem hřiště až k na hranici pokutového území a na jeho jemně tečovanou střelu k pravé tyči hostující strážce nedosáhl, 2:0. V dalším průběhu hry zelenobílí kontrolovali vývoj zápasu, výborně pracující obrana, skvěle dirigována tentokrát dobře hrajícím Kovačem, nepustila hosty do žádné šance. Fotbalisté z Braškova se pokoušeli prosadit alespoň centrovanými míči na Nachtigala a Tichého, ale v domácí šestnáctce kraloval bezchybný Patejdl, u kterého končily všechny centrované míče. Šok pro všechny Na Jánské přišel v 42. minutě, kdy utkání skončilo po druhé žluté pro klíčového hráče domácího tábora Herejta.

Obavy domácích příznivců o výsledek vyřešili Loděničtí hráči velice rychle. Ve 48. minutě předvedli zelenobílí další ukázkovou akci, kdy Novák našel z pravé strany rozběhnutého T. Frydrycha, který ideálně uvolnil F. Pospíšila a domácí útočník nájezd na Kohouta vyhrál a ukončil svoje střelecké trápení, 3:0. V 52. minutě pak přišel pro hosty další, tentokrát dvojitý úder. Kohouta zaskočil domácí kapitán Grau střelou přímo z rohového kopu, 4:0. Hostující brankář se při snaze zabránit brance zranil a utkání pro něj skončilo. Ale ani jeho nástupce se nenudil. V 59. minutě zlikvidoval velké sólo Kovače, o pět minut později skvěle zlikvidoval pokus Graua z trestného kopu, který mířil do jeho pravé šibenice. Až v 69. minutě se dostali hosté do první šance, ale nájezd Tichého zlikvidoval výborný Patejdl. V 75. minutě mohl domácí tábor rozjásat střídající Křížek, který se po pár vteřinách na hřišti pokusil přehodit brankáře hostí, branku ale těsně minul. V 78. minutě mohl zajistit pro hosty čestný úspěch po rohovém kopu Hlavatý, když k němu na zadní tyči propadl míč, ale překvapený hráč poslal balon z ideální pozice placírkou vedle branky. Poslední šanci na úpravu výsledku měl v 87. minutě Nachtigal, ale jeho pokus z trestného kopu orazítkoval pouze horní stranu břevna a skončil v autu. Poté už mohla propuknout domácí radost.

Podruhé za sebou zvládli zelenobílí utkání, ve kterém dohrávali o deseti hráčích. Proto dvě kola před koncem podzimní části drží vedoucí příčku tabulky a vítěznou sérii prodloužili o šestou čárku. Jestli jim forma vydrží dotáhnout sérii až do konce podzimu, to ukáže už příští utkání v neděli na horké půdě v Lánech.

Branky: 20. Novák, 22. Herejt, 48. F. Pospíšil, 52. Grau. ČK: 42. Herejt (L). Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:4. Rozhodčí: Macháček M..

Loděnice: Patejdl – Bojko (67. Mráz), Kovač, Herejt, Pa. Frydrych – Novák (80. Majer), Dostál, T. Frydrych, Grau - Herejt, F. Pospíšil (74. Křížek).

Braškov: Kohout (53. Peták) - Bach, Fridrich, Pokorný (60. Fuit) – Přerost, M. Maňkoš, Tichý, Veselý, Přichystal - P. Maňkoš (46. Hlavatý), Nachtigal.

Jiří GALL