Sokol Jeneč – Sokol Braškov 0:3 (0:0)

V prvním poločase bylo zajímavých pouze prvních deset minut, poté už se diváci bavili spíše vytříbenými hláškami místního hlasatele nebo přestávkovým programemfanoušků, kteří si dali soutěž v penaltovém rozstřelu. Už ve 3. minutě se šťastně dostal míč k jenečskému kanonýrovi Kotíkovi, proti němu ovšem perfektně zasáhl brankář Peták, který sice vyrazil jen před sebe, avšak dotírající Prokop napálil z metru nepochopitelně břevno. Následně těsně vedle vypálil pumelici Šafařík a v 9. minutě přišla další Petákova chvíle, kdy ránu Kotíka z deseti metrů vyrazil tygřím skokem jednoruč mimo. „Zachytal skvěle, podržel mančaft a myslím si, že to bylo hodně zlomové, protože kdyby jsme tady prohrávali 0:2, už by se těžko dalo něco dělat,“ vyzdvihl náhradního gólmana trenér Braškova Jaroslav Želina. Na opačné straně vystrašil místní fanoušky ranou Nachtigal, který lízl točenou bombou břevno. Jeho chvíle však stejně přišla ve druhém dějství. Poté na hřišti vládla spíše taktická bitva, nebezpečnější dělovku vyslal pouze hostující Bartoš.

Druhou půli opět otevřely velké šance, tentokráte na obou stranách. Petáka prověřil dalekonosnou střelou Vosáhlo, přímý volný kop braškovského Nachtigala vyškrábl konečky prstů nad Tomáš Rigo. V 63. minutě už se síť rozvlnila, nejlepší muž na trávníku Nachtigal uvolnil Fridricha, který do protipohybu zakončil k tyči – 0:1. Za dalších osm minut definitivně rozhodl Nachtigal, z 30 metrů zakroutil skákavý balon z voleje do šibenice a všem na stadionu vyrazil dech. „Byl to nádherný zážitek, on tohle prostě umí zahrát,“ uznale pokýval hlavou Želina. Domácí se už na nic nezmohli, k tomu za zdržování obdržel druhou žlutou Kováč. V poslední minutě vylepšil skóre na 0:3 po tlačenici do prázdné branky Bartoš. „Po nevyužitých příležitostech jsme si další nevytvořili, soupeř byl pak v druhé půli lepší a přehrával nás i fyzicky,“ dodal Tibor Rigo, který naskočil do hry v 82. minutě.

Branky: 63. Fridrich, 71. Nachtigal, 90 1. Bartoš. Rozhodčí: Brda – Fejfar, Nepraš ČK: 82. Kováč (J).

Jeneč: Tomáš Rigo – Inneman (82. Tibor Rigo), Šafařík, Kováč, J. Valko – Petr Valko, Souček (46. Havlíček), Pavel Valko, Vosáhlo – Prokop, Kotík.

Braškov: Peták – Pokorný, Bach (78. Hlavatý), Fridrich, Bartoš – M. Maňkoš, Veselý, Přichystal, P. Maňkoš – Fuit (56. Přerost), Nachtigal.

Viktor SANDEV