Že získá Braškov v posledních dvou duelech šest bodů, to byl hodně optimistický předpoklad. Zvlášť když předtím ze čtyř utkání vydřel jen výhru nad Brandýskem, zatímco ve Slaném i Loděnici dostal výprask 4:0 a krutě podlehl doma i Mutějovicím 2:4. Ale stalo se, i proto je mužstvo třetí a se ztrátou čtyř bodů se vůbec nemusí vzdávat postupových ambicí, které však zase tak vysoké nemá, vždyť na jaře postup odmítl. „Za ten závěr klukům děkuji, zvedli se ze dna,“ poklonil se Želina svým svěřencům.

Na zlepšení měl zásluhu také on, dobře totiž zasáhl do sestavy a vrátil se ke stoperskému duu Bach – Fridrich. Velká letní posila Pokorný sice na stoperu vynikla ve hře hlavou, ale jinak se mnohem lépe jevila na kraji obrany. „Nefungovala obranná hra celého týmu. A víme i proč. Letní příprava nebyla podle našich představ, takže teď chlapce čeká tvrdá zimní dřina. Sletiště jim možná pronajmeme celé,“ plánuje s úsměvem Želina, jehož mužstvo se od nadcházejícího víkendu zúčastní stejně jako loni turnaje v Novém Strašecí.

Hlásí už také první změny. Z Brandýsku by Braškov rád získal obránce Michala Piešťanského, na Dobré končí hostování J. Dudovi. Na halových turnajích je v sestavě Sokola vidět další Doberák Zelenka. „To víte, že bychom ho brali, ale zatím nevíme, jak to na Dobré bude, když tam přišel nový trenér,“ nechce předjímat Jaroslav Želina.

Trápí ho ovšem stále nedoléčené zranění brankáře Kohouta z duelu v Loděnici, kde si poranil prst na ruce. Lékaři operaci nedoporučili, Kohout ale stále v pořádku není. „Stěžuje si, asi to hned tak dobré nebude,“ trápí se Želina.