FK Brandýsek – Sokol Braškov 1:2 (1:1)

První půlka byla zajímavá. Lépe začali tentokrát dobře rozcvičení hosté, jimž jinak dopolední utkání nevyhovují. Ale tady šel už po chvíli do sólaDuda, jehož zastavil ofsajdový praporek. Pak zase unikl Nachtigal, obešel i gólmana Plotěného, jenže vracející se Hink na čáře gólu zabránil. Na druhé straně zase obraně pláchl Vaněk, ovšem Manda dobře vyběhl a skóre se zase neměnilo.

To až ve 20. minutě, kdy se hostům povedla blesková kombinace mezi P. Maňkošem, nachtigalem, Veselým a z vápna přesně pálícím Tichým – 0:1.
Nicméně poté Brandýsek přidal, v závěru půle si vytvořil tlak a po centru Šuldy se hlavou prosadil Vaněk.

Ve druhé půlce to dlouho vypadalo, že nikdo rozhodnout nechce. Domácí sice byli lepší, ale jen k vápnu a šance nepřicházely.

Zato konec byl divácky atraktivní. Braškov přidal, ale Nachtigal minul nabídku Tichého a Pokorného hlavičku vytěsnil Plotěný na roh.

Už v nastaveném čase přišel další závar po rohu, trma vrma ve vápně a míč se dostal k Tichému, jenž ho uklidil do brány – 1:2.

Domácí se nevzdali, z posledních sil zaútočili a byli blizounko vyrovnání. Po centr se dostal k rybičce Lib. Rychlý, hlavou trefil tyčku a dorážku z jasné pozice nasměroval Vaněk pouze do obránce Pokorného.

„Byl to smutný konec. Už jsem truchlil po gólu na jedna dva, ale pak se kluci ještě zvedli a je dvojnásob škoda, že nevyrovnali. Zápas byl typicky remízový, je to velká škoda,“ litoval trenér Brandýsku Radek Hanzlík, pod,e něhož tým k jistotě záchrany potřebuje ještě tři body. „Nerad bych to nechvával jako Kladno na poslední kolo, je to hodně nebezpečné. Čeká nás utkání v Lánech a tym chceme uspět.“

Jeho protějšek Jaroslav Želina byl moc spokojený. „Aby ne, kluci tentokrát hráli výborně. Připravili se na domácí tvrdost a velké nasazení, ustáli to. A že jsme se vrátili do hry o postup je bezva, užijeme si to. Máme před sebou Loděnice i Vraný, rozhodne se to pěkně mezi námi,“ mnul si ruce.

Branky: 37. Vaněk – 20. a 90. (+1) Tichý. Rozhodčí: Zdeněk.

Brandýsek: Plotěný – Šulda, Vlasák, Kala – Pacek, Sedláček, Hink, Lib. Rychlý, Luk. Rychlý (80. Tesař) – Vaněk, Mladý.

Braškov: Manda – Hlavatý, Fridrich, Piešťanský, Pokorný – Přichystal, Tichý, Veselý, Duda – P. Maňkoš (65. Repaský), Nachtigal.