Spartak Žebrák – Sokol Braškov 3:2 (2:1)

Hostující kouč Želina nabádal svoje svěřence k aktivnímu začátku, přál si neskromně gól do páté minuty. Čas přesně naplnil Tichý, když nejprve Přichystal po pěkném uvolnění pálil do břevna, po následném rohu mířil Bach jen do protihráče, ale zmíněný Tichý už merunu mezi tyče uklidil. Braškov pak otřesenému soupeři mohl přidal další gól, jenže Repaský se své hlavičkové šance poté, co brankář Ťažký podběhl centr, zalekl. A Nachtigal se sice hezky uvolnil ve vápně, jeho pokus ovšem Ťažký vytěsnil.

Po dvaceti minutách hry se domácí zmátořili a vývoj otočili. K jejich klidu přispěla hlavně parádní akce D. Nesnídala, jenž se uvolnil přes dva hráče a nedal Kohoutovi ranou k tyči naději – 1:1. Žebrák poté tlačil, ovšem udeřil až ve chváíli, kdy se zdálo, že se hosté ubrání. Jenže ve 43. minutě neodvrátil stoper Piešťanský dlouhý výkop brankáře, následný sprinterský souboj s dalším kanonýrem Kuškou prohrál a Kuška pálil nádherně přímo do šibenice – 2:1.

Když hned po přestávce totálně přeskupené řady Braškova dostaly další ránu od Krejčího, zdálo se hotovo, jenže hosté se nevzdali. „Naštvali nás některé výroky hlavně hlavního Kelnera, i když tak by to být nemělo,“ řekl kouč Braškova Jaroslav Želina.

Jeho svěřenci byli blízko snížení, ovšem mladík Repaský opět pálil hlavou mimo. Posléze musel kvůli zranění odstoupit, jeho tým ale šlapal dál. Dvacet minut před koncem Tichý obešel dva protivníky a stejně jako předtím Kuška mířil přesně do šibenice – 3:2. Braškov následně toužil po vyrovnání, a když přežil velké šance Kušky a Štěpničky do otevřené obrany, mohl vyrovnat. Tichý se dostal do vápna, bohužel si však nevšiml volného Veselého. Právě Veselý pak naopak viděl Fridricha, jenže jeho slabý pokud skončil v náruči Ťažkého. „Mezitím měli šance i domácí, byl to docela hektický závěr. Až na posledních pět minut, ty už hráči Žebráku strávili více na zemi. Ale stěžovat si na ně nebo rozhodčího nebudu. V první půli byli lepší, my druhou. Měli jsme začít hrát dříve,“ dodal Jaroslav Želina.

Branky: 25. D. Nesnídal, 43. Kuška, 47. Krejčí – 6. a 70. Tichý. Rozhodčí: Kelner.
Braškov: Kohout – Bach, Fridrich, Piešťanský, Pokorný – Repaský (58. Žák), Veselý, Tichý, Přichystal – Nachtigal, Duda.