Jejich trenér Jaroslav Želina postrádal pětici hráčů, která by zřejmě v nastoupila – kromě Tichého se na operaci chystá Benada, Repaského trápí hnisavá angína, Fridrich si v práci zvrtl kotník, Kučera má poraněná žebra. A to ještě brankář Kohout kvůli velkým potížím s kolenem nastoupil v chodící ortéze.

Právě on se stal braškovským hrdinou. Odměnil se koučovi Želinovi, že ho místo rozcvičování na utkání nechal dokoukat jeho libůstku – Velkou pardubickou. Vyhrál jeho oblíbený Váňa a dobře naložený Kohout poté během prvního poločasu zlikvidoval tři velké možnosti dobře hrajících hostů.
Ti z něj udělali hrdinu a tvrdě platili. Hned první akce matného Braškova totiž skončila gólem, když nejlepší hráč v poli Nachtigal pláchl po lajně přes dva soky a předložil na malé vápno Veselému.

Kohout po chvíli chytil další tutovku a šlo se do kabin, kde Želina křičel, přestože jeho tým vedl.

Druhou půli už ale zvládl lépe. Hned v úvodu se musel činit po ráně Lince také hostující gólman Malinovský, jehož v první části zaměstnávali hlavně vlastní obránci nepovedenými malými domů. Podruhé kapituloval až v 69. minutě po tvrdé ráně Piešťanského. Přihrával opět Nachtigal a vymyslel také třetí branku, kdy do sóly vyslal kapitána Veselého a ten napodruhé uspěl.

Ko­nec už pak patřil jasně Braškovu, hosté poznali krutost fotbalu.

„První půle byla opravdu všelijaká. Přece jen máme dost absencí. Body určitě bereme, doma je to poviinost. Děkujeme za ně týmu a speciálně pak Kohoutovi a Nachtigalovi,” řekl trenér Braškova Jaroslav Želina.

Braškov – Senomaty 3:0 (1:0). Branky: 34. a 73. Veselý, 69. Piešťanský. Rozhodčí: Plesl.

Braškov: Kohout – Pospíšil, Piešťanský, Bach, Duda – Bednář, Přichystal, Veselý, Tomáš (73. Chalupa) – Nachtigal, Linc.