Zejména pak pokutový kop v 63. minutě. Po sražení Nachtigala ho kopal tradiční exekutor Duda, jenže přestřelil a stav 2:1 už zůstal do konce. Braškov nezvládl úvod duelu, trvale se bránil domácímu tlaku.

Ten vyústil ve dvě penaltové situace (obě za ruce), soudce ale odpískal až druhou a Dochtor se nemýlil. Hosté se postupně zvedli a uvařili guláš z vody. Po rohu se míč dostal ke střídajícímu Lincovi a ten před pauzou srovnal.

Po obrátce střílel dvakrát nebezpečně jinak velmi dobře strážený Nachtigal, ale v 60. minutě prošel míč do vápna a Dochtor zblízka vrátil chlapcům od Berounky vedení, které už i díky neproměněné penaltě a následným zmařeným šancím Repaského a Říhy udrželi.

„Samozřejmě měli v závěru šance i domácí, už jsme hru otevřeli, přesto mě výsledek mrzí. Kluci si postupem zápasu trochu víc věřili a snad to bude pokračovat a nepadne na ně nějaká deka, protože los máme opravdu složitý,“ přeje si před duely s Hostouní a v Lidicích trenér Braškova Jaroslav Želina.

„Za vítězství jsem rád, ale víc mě mrzí zranění našich hráčů. Vyzdvihnout bych chtěl výkon Kruby a také musím poděkovat Podzemskému, který byl celé utkání indisponován a dokázal jej odehrát. Celému týmu patří pochvala za bojovnost,“ ohlédl se za domácím duelem trenér Bedřich Koch.

Bránov – Braškov 2:1 (1:1). Branky: 15. a 60. Dochtor (první z PK) – 43. Linc. Rozhodčí: Kubíček.

Braškov: Kohout – Piešťanský (25. Linc), Přichystal, Bach, Pospíšil – Bednář (65. Říha), Veselý, Tichý, Repaský (80. Chalupa) – Duda, Nachtigal.