Sokol Braškov – Ohnivec Městečko 1:2 (1:2)

Byl to zápas dvou různých poločasů, ale štěstí se v úvodu přiklonilo spíš na stranu Městečka. První pětačtyřiceti­minutovka patřila právě hostům, kteří šli do vedení již ve 2. minutě. Fratina se uvolnil a z dálky pálil k tyči – 0:1.

I v další gólové šanci se ocitl Fratina, tentokrát přehodil s Kohoutem i jeho branku. U třetí akce byl také již zmíněný útočník, když postupoval s P. Šnídlem směrem k braškovskému gólmanovi, ale chyběla jim lepší přihrávka.

Minutu před poločasem bez nastavení vyslal J. Urban Wohla, který udělal brankáři kličku a míč z jeho kopačky se jen tak tak došoural za brankovou čáru – 0:2.

Hned po minutě si ale domácí dovolili snížit, když Městečko nebylo uprostřed pole důrazné a Nachtigal mohl projít a následně vystřelit do šibenice – 1:2.

Branka do šatny nalila domácí novou krev do žil a druhé dějství naprosto herně ovládli. Jen herně. Hosté měli ze hry asi dva brejky, při jednom z nich šel P. Šnídl sám na Kohouta, ale ten ho vychytal. Sérii rohových kopů a dalších nebezpečných akcí domácích kryl gólman Kopernický. Ani samotný Nosek před prázdnou brankou neznamenal pohromu, protože jeho střela mířila pouze do tyče.

Pak ještě doráželi domácí míč do sítě z malého vápna, ale byli v ofsajdu, a tak se stav už nezměnil.

„Jsem mile překvapený a rád za klid a spravedlnost na hřišti. Kdybychom přidali větší klid v zakončení v prvním poločase, nemuseli jsme se pak strachovat o výsledek. Druhá půle to byly jenom nervy, ale nakonec jsme to zásluhou Kopernického a také trochy štěstí ubránili. Uvidíme, jak se nám povede dál, jiskřička naděje opět vysvitla,“ byl spokojený kouč Městečka Stanislav Jansa.

To domácí Jaroslav Želina byl pořádně otrávený. „Vyjmenovávat všechny šance nemá smysl, kluci by nedali gól do noci. Pokud dvakrát nevyhrajeme, jdeme dolů,“ je mu jasné.

Ten míří do Tuchoměřic a doma přivítá Králův Dvůr B. Městečko má ztrátu dvou bodů, hostí Velvary a jede do Hřebče. Sestoupit však mohou klidně oba celky.

Co dodat? Snad jen to, že za to, že se hrálo fair–play, z Deníku zní: DÍKY OBĚMA TÝMŮM.

Braškov – Městečko 1:2 (1:2). Branky: 45. Nachtigal – 2. Fratina, 44. Wohl. Rozhodčí: Slavkovský.

Braškov: Kohout – Kučera, Přichystal, Bach, Duda – Pospíšil, Tichý, Veselý, Bednář (55. Repaský) – Nosek (65. Piešťanský), Nachtigal.

Městečko: Kopernický – Procházka – J. Kučera, Langmajer, Heger – Wohl, J. Urban, P. Urban, Mácha (Fikejz) – P. Šnídl (Patera), Fratina.