Bezesporu největším překvapením kola je Braškov. To byl i v kole minulém, kdy se nečekala jeho prohra ve Stochově, teď však pro změnu zazářil a fotbalově asi nejlepší mužstvo I. B třídy – Loděnici, porazil 2:0.

„Ale prvních pět minut jsem hledal marně vypínač, přitom jsem na jejich úvod upozorňoval,“ usmíval se kouč domácích Jaroslav Želina. Jeho tým se postupně zlepšil, ale do šance se nedostal. Hosty zasáhlo ve 3. minutě citelně odstoupení brankáře, jenž po střetu s Říhou musel dokonce sanitkou do nemocnice, ale konci utkání už byl v hledišti zpět.

Mezitím hlavní střelec Loděnic Herejt promarnil jasnou šanci a rozhodnutí tak padlo až ve druhé části. V 60. minutě sudí odpískal po zákroku na Bednáře pokutový kop, po němž se hosté hodně hněvali na soudce. Veselý ho proměnil a bojující Braškov pak už tři nesmírně cenné body urval, přestože se nechal zatlačit do hluboké defenzivy.

Navíc v závěru byl klidnější, protože v 83. minutě Bednář po rohu zvýšil na 2:0. „Opravdu jsme to urvali, protože herně jsou Loděnice přece jen lepší. Kluci si vzali k srdci můj proslov týkající se nepovedené koncovky na Stochově,“ těšilo Jaroslava Želinu.

S úspěchem zapomněly na propadák na Novu Lidice a doma si poměrně snadno poradily s jiným nováčkem – Lány 4:0. Zápůas tak jednoznačný nebyl, protože hosté si vytvořili řadu šancí, jenže v jejich proměňování byli zoufalí a výborně zachytal Kohout. N a druhé straně to bylo o něčem jiném. Po hezké akci Marouška doklepával Falout na 1:0, stejný hráč po parádním pasu Tyburce využil i sólo a dal tak ve třetím kole už svou sedmou branku.

Osmou mohl připojit také, ve druhé části ale zahodil pokutový kop. vše napravili bratři Radostové. Tomáš se trefil z úhlu a Aleš mistrně zpoza šestnáctky. „Lány se možná porazily samy. Už před začátkem vedla jejich výprava řeči, že u nás nemůže uspět a pak nedali nemožné. Naši kluci se oproti duelu s Novem zlepšili a dávali pěkné góly,“ těšilo kouče Lidic Jaroslava Topku.

Novo sice začalo v Lužci, který byl bez bodu, slušně a Rys ho poslal po rohu do vedení, ale chvilku před přestávkou hosté faulovali ve vápně a zkušený M. Tauchman z penalty srovnal. Domácím pak vyše i vstup do druhého dějství, z trestného kopu dali na 2:1, ale Novo si bod odvézt mohlo, když vyrovnal Kovařík.

Pak ale kladenská obrana vyrobila dva rohy po sobě a z druhého Lužec udeřil potřetí. V závěru přidal i pojistku na 4:2, byť byl gól trochu sporný, protože asistent nejprve mával aut, přesto akce pokračovala centrem a brankou. „Pro mě je spíš podstatné, že nemám z našeho fotbalu moc dobrý pocit a je to podruhé v řadě. Přitom do poločasu jsme byli nebezpečnější a mohli po pěti šancích vést třeba čtyři jedna. nestalo se a nevezeme nic,“ posteskl si kouč Nova Pavel Filip.

Braškov – Loděnice 2:0 (1:0). Branky: 60. Veselý (pk), 83. Bednář. Rozhodčí: Hruška.

Lidice – Lány 4:0 (2:0). Branky: 15. a 32. Falout, 69. T. Radosta, 84. A. Radosta. Rozhodčí: Jurčovský.

Lužec – Novo Kladno 4:2 (1:1). Branky: 38. M. Tauchman (pk), 54. M. Kučaba, 74. levý, 86. Stejskal – 10. Rys, 61. Kovařík. Rozhodčí: Soběslav.