Sokol Braškov - AFK Loděnice 0:2 (0:0)

Do Braškova nepřišla po sobotě dobrá zpráva. Vraný totiž zdolalo Pavlíkov a na druhé pozici si vytvořilo čtyřbodový náskok. Želinův výběr tak nesměl v neděli s Loděnicí prohrát, aby udržel alespoň tříbodový deficit před vzájemným střetnutím v následujícím kole. Nestalo se. A Braškov se tak s postupem může asi rozloučit. „Chtěli jsme získat alespoň bod. Ale soupeř byl prostě lepší,“ uznal po zápase sportovně Želina. „Stále se o to můžeme porvat. Myslím si však, že si to Loděnice s Vraným už pohlídají.“

První půle nenabídla nezajímavý fotbal, jenže chybělo to hlavní, a to prověřit rukavice obou brankářů. Jedinou střelu na branku vyslal pět minut před koncem hostující F. Pospíšil, z úhlu ho ale nakonec vychytal dobře Manda. Braškovu se snaha upřít nedala, Loděnice byla ovšem nebezpečnější. „My jsme si něco v prvním dějství vytvořili, jenže bylo to jenom po vápno. Loděnice měla opravdu kompaktní obranu,“ říkal domácí stratég.

Po změně stran už přece jenom hosté skórovali, na konci ukázkové kombinace byl těsně po hvizdu Herejt. Ten pak netrefil branku jenom o decimetry stejně jako jeho spoluhráč J. Pospíšil. I když měl Braškov velký zálusk na vyrovnání, nádherná střela Graua z přímého kopu, která zaplula deset minut před koncem do šibenice Mandovy branky, mu definitivně srazila vaz. „My jsme sem přijeli pro bod, hráli jsme tak ze zajištěné obrany. I tak jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ konstatoval po utkání kouč Loděnice Ludvík Herejt.

Letos by měla stačit ke vstupu do 1. A třídy druhá příčka. Postupujícími by měli být s největší pravděpodobností Loděnice a Vraný. Braškov má ale přece jenom stále šanci, pokud by v následujícím zápase skolil venku právě druhé Vraný. „Jenže pořád bychom ztráceli bod. Vraný má, tuším, v posledním kole lehký los. Má vše ve svých rukách,“ trochu předem vzdával Želina.

Branky: 47. Herejt, 80. Grau. Rozhodčí: Chaloupka – Gaži, Novotný.

Braškov: Manda – Hlavatý, Fridrich, Piešťanský (66. Repaský), Pokorný – Přichystal, Tichý, Veselý, Duda – Nachtigal, P. Maňkoš.

Loděnice: Patejdl – J. Pospíšil, Kovač, Bartoš, P. Frydrych – Novák, Dostál, Vyskočil (85. T. Frydrych), Herejt, Grau – F. Pospíšil (90+3. Hlaváček).

Patrik SANDEV