Sokol Braškov – SK Slaný 3:2 (1:0)

Duel jednoznačně rozhodly začátky poločasů. V prvním už ve 2. minutě tečoval Kozelka centr domácího Nachtigala nešťastně za vlastního gólmana Sábla a ve druhém se Slanému kabinové spaníčko nevyplatilo ještě víc. Nejdříve propustili po křídle Přichystala, ten předal P. Maňkošovi a po zákroku Sábla se trefil do odkryté klece třetí člen braškovských tintítek – M. Maňkoš. Ten vzápětí převzal míč od střídajícího Tichého a přesným centrem opět odhalil, jak je slabá levá strana slánské obrany. Zcela volný Přichystal tak pohodlně zvýšil na 3:0.

Jinak hra ale byla úplně vyrovnaná a dokonce hosté v první půli po přežití patnácti minut docela vystrkovali růžky. To samé se opakovalo po gólech na 3:0 ve druhé části. Hned po něm totiž neproměnil Čablík hlavou tutovou šanci. Na druhé straně pokračoval ve velkém představení M. Maňkoš, získal ztracený míč na Zímovi a trefil z boku tyčku.

Naděje Slaného ožila v 70. minutě, když domácí stoper Piešťanský zaváhal, Hrdlička si došel pro faul a sudí Navrátilová opravdu pokutový kop odpískala. Mrština ho proměnil a zápas dostal trochu grády.

To neunesl střídající dorostenec hostů V. Landvojtovič, hloupě fauloval bez míče a slečna Navrátilová mu přísně ukázala sedm minut před koncem červenou. I tak ale hosté ještě jednou ťali do černého a hned po nejhezčí akci zápasu. Hrdlička poslal uličku Zímovi a ten nedal Mandovi naději. Více už ale Slaný nezvládlo, byť si závěrečný tlak vytvořilo.

„Hrát se ještě chvíli, možná bychom se dočkali vyrovnání. Nicméně úvody obou poločasů byly z naší strany velmi špatné. V poli jsme nehráli až tak špatně, jenže rozhodují góly a ty dával dlouho jen soupeř,“ hodnotil domácí vedoucí mužstva Milan Šúr.

Domácí lodivod Jaroslav Želina také nevypadal úplně spokojeně, konec utkání ho přece jen dožral. „Bylo to zbytečné. Přitom jsme hráli dobře, ale pak zmizela koncentrovanost. Přitom jsme na to kluky upozorňovali, vždyť Slaný nedávno ve druhé půli jasně přehrálo Lidice. Jinak fotbal trochu odpovídal tomu, že oba celky už o tolik nehrají,“ dodal.

Prohlédněte si fotogalerii z utkání.

Branky: 2. vlastní (Kozelka), 47. M. Maňkoš, 49. Přichystal – 70. Mrština (pk), 87. Hrdlička. Rozhodčí: Navrátilová. ČK: V. Landvojtovič (S).

Braškov: Manda – Pokorný (60. Hlavatý), Fridrich (65. Bach), Duda – M. Maňkoš, Veselý, Přichystal, Repaský (46. Tichý) – P. Maňkoš, Nachtigal.

Slaný: Sábl – J. Landvojtovič (51. Zíma), Kozelka (67. Kuba), Průcha, Čablík – Mrština, Volf (57. V. Landvojtovič), Tauš, Husárek – Hořejší, Hrdlička.