Ani velvarští pamětníci si nevzpomněli, kdy si na braškovském trávníku zahráli naposledy. „Líbilo se mi tam. Trávník mají kvalitní a také hřiště nám velikostí vyhovovalo. Teď jsem nadšený, že spolu budeme hrát soutěž,“ prohlásil velvarský předseda David Vedral, který musel nastoupit na hrotu útoku, protože před utkání se omluvilo šest lidí.

Utkání skončilo smírně 4:4 a Vedral by to bral, pokud by jeho tým neztratil vedení 4:2. Nejvíc byl v dresu hostů vidět stoper Moravec. Byl u třech inkasovaných branek a na druhé straně jednu krásnou z trestňáku vstřelil, a také vyzval ke skórování bosse Vedrala, jenž byl po utkání naštvaný, byť šlo o přípravu. Někteří hráči prý měli z obdržených branek legraci.

Domácí, narozdíl od soupeře, měli hráčů dost. Nastoupili totiž i se čtyřmi novými borci. Z Červeného Újezdu to jsou Bednář a Pospíšil, z Družce Zoubek a z Dobré se vrací mladý L. Chalupa. První půli Braškovští vyhráli góly Nachtigala 2:1 a rozdíl mohl být vyšší, pokud by například netrefili dvakrát konstrukci.

Po pauze si ale vybrali hluchou desetiminutovku během níž třikrát inkasovali. „To už jsem byl trochu hysterický. Byla to sice první příprava, ale to na mě bylo trošku moc,“ přiznal trenér Jaroslav Želina.

Jeho svěřenci nakonec urvali remízu. Prvním gólem v braškovském dresu se blýskl Bednář a nechytatelnou pumelenicí z 25 m určil konečný výsledek Tichý. „Je ale krkounem roku, protože v poslední minutě místo přihrávky nastřelil bodlem boční síť,“ mávl rukou Želina. Marné se Tichý hájil argumentem, že byl u tří vstřelených branek.

Braškov – Velvary 4:4 (2:1). Branky: Nachtigal 2, Bednář, Tichý – Vošmera, Nádherný, Vedral, Mucha.

Braškov: Kohout – Pospíšil, Pokorný (46.Piešťanský), Bach (46. Fridrich), Kučera (70. L. Chalupa) – Bednář, Veselý, Přichystal, Duda (46. Zoubek) – Nachtigal, Tichý.

Velvary: Majtaník – Koutský, Moravec, Vošmera, Schönfelder (46. Dráb) – Nádherný, Slavíček, Mucha, Klempt – Vedral, Šlégr.