Jelikož domácí zaváhali před týdnem v Hrdlívu (2:3), tak by kladenskému celku stačila k podzimnímu triumfu i porážka o dvě branky.
Trenér Brandýsku Petr Suk považuje za jednoho z nejdůležitějších hráčů týmu gólmana Michala Dudu. Na podzim podává výtečné výkony, byť se sem tam nějaké chybičky dopustí.

Sedmadvacetiletý brankář ale necítí dnešní souboj jako vrchol podzimu. „Spíš to beru tak, že jsme zachránění, než že bychom hráli o postup. Otázkou totiž je, zda u nás na jaře bude hrát Bohouš Strnadel, který dal skoro polovinu našich branek,“ připomněl kanonýra, jenž se v Brandýsku rozehrává po zranění a po jehož návratu touží o záchranu usilující rezerva Přední Kopaniny.

Pro Dudu je druhá příčka překvapením. „Nikdo z nás nečekal, že budeme tak vysoko,“ přiznal a z jeho hlasu bylo cítit, jak ho mrzí, že úspěšné výsledky nic nezměnily na přístupu hráčů k přípravě. „Chodí pořád stejní jako dřív. Těší mě ale, že na naše zápasy se zlepšily návštěvy,“ uvedl s tím, že jeho tým bude na Slovan kompletní.

Jedinou výjimkou je absence Vaňka. „Je obdivuhodné, co ve svém věku v záloze dokáže odehrát. Jeho přítomnost je vždy hodně znát.“

Podle Dudy bude jeho týmu vyhovovat těžší terén, který soupeři ztíží kombinaci. Důležité tak budou standardky, v nichž by prý měl mít vzhledem k Vaňkově absenci navrch Slovan, u něhož bude hodně nebezpečný Roman Střela.

Právě ten je jednou z letních posil kladenského celku, kde hostuje z Tuchlovic.

Jak přiznal, začal ho fotbal zase bavit. „Chtěl bych tady vydržet do konce sezony. Našel jsem novou motivaci a chuť hrát. Samozřejmě je to podpořené i výsledky. Jsem spokojený. Otázka je zda jsou oni se mnou. Myslím ale, že jsem něco odvedl,“ uvedl autor šesti podzimních branek, jež většinou nastřílel z postu záložníka, byť většinu své kariéry odehrál v obraně.

Sílu Slovanu vidí ve výborných fotbalistech. „V první řadě je to gólman Macík, hodně produktivní je Vávra a ve středu zálohy máme dva prvotřídní fotbalisty, Machače a Pařízka.“

Od dnešního zápasu Střela očekává, že jeho tým udrží neporazitelnost a odveze si minimálně bod. „Z pohledu, že mají Strnadela, musíme být skromní,“ mínil 33letý odchovanec Kročehlav s tím, že v několika zápasech měli štěstí a vyhráli je těsně.

Utkání bude jako hlavní řídit zkušený soudce Bohuslav Hamza, který si umí včas zjednat pořádek a respekt.