Na špičkové úrovni první části měly zásluhu oba celky. Víc ostřejších zákroků musel tasit brněnský brankář Lejsal, jenž kryl šanci Zoubeleho i sraženou střelu Szaba. To jeho protějšek Pavlík měl štěstí při tečovaném trestňáku Kalivody, po němž skončil míč na břevnu, Mareček zase přestřelil prázdnou bránu. "První dvacetiminutovka byla na české poměry opravdu hodně ofenzivní," uznal trenér hostů Miroslav Beránek.

Kladenské ochozy se rozjásaly krátce po přestávce. Ve 48. minutě prodloužil Šilhan hlavou dlouhý aut Strnada a Drsek ve vyložené pozici trefil těsně kolem nohy Lejsala – 1:0. Byl to jeho první ligový gól v kladenském dresu.

Nezvládnutá standardka nazlobila kouče hostů. "Chtěli jsme hrát aktivně i druhý poločas, bohužel po situaci, na kterou jsme se celý týden připravovali, jsme inkasovali. Gól na hráče dolehl a naše hra už nebyla dobrá," konstatoval Beránek, jenž ocenil defenzivu vítězů. "Proti kompaktní obraně nám chyběla kvalita. Kladno vyhrálo zaslouženě."

Výborně hrající domácí se ani pak neuchýlili k bránění a nadále zaměstnávali obranu Brňanů. Bartoš hlavičkoval jen do Lejsalových rukou a Hajníkův trestňák brněnský gólman lovil pod břevnem. Sami hosty v podstatě k ničemu nepustili, a to ani v závěru, kdy svoji aktivitou otupili počínající nápor soupeře.

"Snažili jsme se hráčům dostat do hlavy, že kdybychom vedli, nesmíme výsledek bránit, spíš náskok zvýšit, a to se nám povedlo," těšilo Hřídela, jenž ocenil kvalitní výkon týmu, přesto vyzdvihl dva borce. "Szabo a Šilhan byli motory," uzavřel.

Kladno – Brno 1:0 (0:0)
Branka: 48. Drsek.
Kladno: Pavlík – Bartoš, Drsek, Beneš, Hajník – Bartek, Strnad, Szabo 1 (88. Dubský), Zoubele (71. Cigánek) – Klinka (90. Holub), Šilhan. Trenér Hřídel.
Brno: Lejsal – Smutný (59. Dvornik), Švejnoha, Živný, Okleštek (82. Rabušic) – Mareček, Kalivoda, Schneider (59. Heinz), Šural – Pospěch, T. Došek.
Rozhodčí: Jílek – Chytil, Peřina. ŽK: Hajník – Schneider. Diváci: 2318.