1. FC Brno – SK Kladno 2:0

Už v 8. minutě mohli domácí fotbalisté měnit skóre. Střeštíkův centr trefil nůžkami Mareček, Pavlík však měl dobře postavenou tyčku.

Kladenský gólman takové štěstí neměl ve 28. minutě, kdy právě s pomocí tyče vstřelil svůj první ligový gól Šural. Do konce první půle se Brňané radovali ještě jednou.

Za faul Jurkiče se ve 45. minutě kopala penalta, již Střeštík bez problémů proměnil. Kladno mělo největší šanci až po hodině hry, kdy hlavičku Strnada vyrazil Lejsal na roh.

Asistent trenéra Kladna Stanislav Hejkal si po utkání nebral servítky. „Zejména starší hráči si zřejmě myslí, že při spoustě zranění mají místo v sestavě jisté. To se ale mýlí. Každý si musí uvědomit svoji zodpovědnost.“

Hejkal neváhal konkretizovat. „Hlavně Strnad nedává mužstvu to, co od něj očekáváme. To platí také o Cigánkovi. Potřebujeme hráče, kteří budou bojovat a ne ty, kteří si připíšou čárku za účast v utkání,“ dodal Hejkal, jenž nastínil, že před utkáním s Budějovicemi dojde k změnám.

Překvapením v sestavě Kladna je jméno Slovince Jurkiče, jenž se postavil na levý kraj obrany. Do Kladna přišel v pátek z Olomouce na hostování do konce podzimu. "Upeklo se to na poslední chvíli. Potřebovali jsem posílit, tak jsem zavolal kolegovi z olomouckého béčka, zda tam nemá obránce s ligovými zkušenostmi," vysvětlil Hejkal s tím, Jurkičovi je 24 let a za trenéra Pulpita odehrál deset zápasů než se zranil.

Poločas: 2:0. Branky: 28. Šural, 45. Střeštík (pen.). Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Čecháček. ŽK: Mareček – Killar, Dubský, Pavlík. Diváci: 3450.
Brno: Lejsal – Kuncl, Švejnoha, Trousi, Čoupek – Kalivoda (65. Baláž), Večeřa, Polách, Mareček, Střeštík (89. Okleštěk) – Šural (77. Borák). Trenér: Petr Uličný.
Kladno: Pavlík – J. Procházka, Killar, Beneš, Jurkič – Kabele (46. Šisler), Dubský (68. A. Holub), Strnad, Cigánek (83. Zeze) – Šilhan, Zoubele. Trenér: Martin Hřídel.