Holčičky z Kladenska přitom prožili dost strastiplnou cestu. Trvala skoro dvě hodiny a některým hráčkám nebylo při vystupování nejlépe. „Měly toho dost a já trochu stran, jak budou hrát. Ale nadýchaly se čerstvého vzduchu a za chvíli byly dobré. Na hřišti dokonce úžasné a neskutečně bojovné, doslova jezdily po zadcích,“ chválila trenérka tým složený z hráček „svých“ Vinařic, ale i Stehelčevsi, Libušína, Švermova, Slaného a Hřebče.

Blízko měly dívky dokonce do finálového utkání, protože ve skupině prohrály jen jednou s Prahou-západ 2:3. Měly stejně bodů, ale ve prospěch soupeřek rozhodl vzájemný zápas.

„Ta prohra byla kvůli vlažnému začátku. Pak už jsme byly lepší, ale nedaly šance. A tak ukáply u některých i slzičky, ale holky se nemají za co stydět. A koneckonců se musí učit i prohrávat, to ke sportu patří. Já jsem na ně byla každopádně pyšná,“ říkala Eva Klárová.

SK Kladno - FA Jablonec 0:3 (0:2) / ČLD U 17 / 2. 10. 2022
Gól v nastavení udržel dorostencům naději na záchranu

Zbylé zápasy ve skupině už Kladno vyhrálo. Nad Berounem po boji 2:1, vysoko 7:0 pak nad Kolínem B a nad Prahou-východ.

V boji o bronzové medaile pak uhrály v Kolínem A remízu 1:1 a poté zvládly penaltový rozstřel.

„Chci poděkovat všem holčinám za skvělou reprezentaci okresu. Také kraj za tyhle turnaje, protože holky se na nich neskutečně výkonnostně posouvají. Našemu OFS děkuji, že nám zajistil mikrobus na cestu a ještě s řidičem, jenž dříve trénoval holky v Dobrovízi, takže jsme měli o čem povídat,“ usmála se Eva Klárová.

A ještě sestava mladých fotbalistek, které si odvezly z Radimi bronzové placky: Nela Němcová, Eliška Dragounová, Nikol Horáková, Anna Rosenkranzová, Kristýna Červenková, Adéla Tomášková, Isabela Hlaváčová, Julie Ráčková, Eliška Kovaříková, Sarah Jílková a Sofie Anna Fialová.