O vítězství Bubáků hodně napověděla první třetina, kterou vyhráli 3:0. Zlomová byla osmá minuta. Nejprve skóroval Čížek ml. a po 16 vteřinách i Duchoň. přihrával mu Tóth, jenž už pak ke střelbě vlastně nikoho nepustil, vyjma jednoho pokusu Horáčka.

Na druhé straně výborného Laška (posila z Nižboru) překonal pouze Charous a ke konci Huml. Exkladenský kouč Nového Strašecí Josef Moravec přitom vsadil na omlazený tým. „Chtěli jsme hrát agresivněji, proto jsem do zápasu poslal všechny hráče, kterém mám k dispozici. Těší mě povedený vstup do sezony, výkon byl týmový a mladí se ukázali v dobrém světle,“ vykládal.

Šest branek za 26 minut je na tým úctyhodný výkon. Tomáš Tóth to zvládl sám. Svůj galakoncert začal v první minutě druhé třetiny a jeho branky pokračovaly v rychlém sledu. Obranou soupeře procházel bez problému, byl k nezachycení a navíc – co vystřelil, to mu spadlo do branky. „Co si žral o prázdninách?,“ komentoval Tóthovy výkony jeho spoluhráč z útoku Horáček. „Žral sem, no,“ odpověděl Tóth, napil se a šel se připravit na další střílení branek.

Těžko vybírat tu nejhezčí, ale za zmínku rozhodně stojí narážečka s Horáčkem u levého mantinelu, Kladenští jen přihlíželi pohledné kombinaci, do té se zapojil ještě kapitán Douša a Tóth vše pečetil dorážkou.

Tomáš Tóth zakončil své počínání čistým hattrickem (dva góly z toho byly v oslabení) ve třetí třetině. Žádná čepice ale na hřišti nepřistála. To je ale jen malá výtka ke strašeckým fandům, kterých do Kladna dorazila padesátka, a byli slyšet. Nové Strašecí nakonec vyhrálo 9:2.

HBC Alpiq Kladno B – HBC Nové Strašecí 2:9 (0:3, 1:3, 1:3). Branky: 21. Charous, 36. Huml – 16., 26,. 29,. 37., 40. a 42. Tóth (as. Ryss 3, Duchoň T. 2, Douša 2, Horáček, Holub), 8. Čížek Jan (Brožek), 8. Duchoň T. (Tóth, Ryss), 15. Horáček (Porcal). Vyloučení: 10:11, navíc Porcal (NS) 5 minut a do konce utkání, využití: 0:1, v oslabení: 0:2.