Trenéři SK už nějaký čas řešili otázku, s kým jejich svěřenci budou hrát ve středu přípravný zápas. Původně měli být jejich soupeřem Bohemians 1905, pak Příbram, ta však zápas zrušila. Dalšími variantami byly Varnsdorf a Jablonec. Těm to možná bude muset odříci Kladno, protože ve hře je ještě Plzeň.

S tou byl ale Kladenští hráli ve čtvrtfinále Tipsport ligy! Po středeční remíze 1:1 s Mostem to byla utopie. S jedním bodem ze dvou zápasů pomýšlet na postup byť jen coby druhý nejlepší tým tří českých skupin? Hloupost nebo naivita.

Kladno však v sobotu vysokou výhrou nad Teplicemi (4:1) naplnilo první předpoklad - čtyři body a slušné skóre 5:3. Ve hře ale byli hlavně Bohemians 1905, kterým stačily ze dvou víkendových utkání dva body a hráli by čtvrtfinále oni. Vytěžili však jediný a jsou z kola venku. Situaci si zkomplikoval i Liberec remízou s Jabloncem.

„Přiznám se, že jsem s podobnou situací malinko počítal, zejména když jsme vysoko porazili Teplice a remízy jsou celkem běžné,“ přiznal trenér Kladna Martin Hřídel.

O jménu posledního čtvrtfinalisty tudíž rozhodne úterní utkání Dukly Praha s Libercem. Pokud budou vojáci bodovat, postupují. Když prohrají, vyřazovací boje s jich týkat nebudou. Na dálku se o postup popere Kladno se Severočechy, kteří by museli vyhrát o minimálně o tři góly, ne však 3:0 a 4:1, to by si ve středu v 11 hodin v Praze Edenu zahráli s Plzní Kladeňáci.

Hřídel má severu Čech stále dobré kontakty. „Vím, že do utkání půjdou s tím nejlepším, protože letos ještě v přípravě nevyhráli,“ prozradil informace z Podještědí. Významnou roli může mít znalost prostředí, protože utkání se bude hrát v 10.30 hodin na liberecké umělce v Doubí.

„Pokud to pro nás ale nedopadne dobře, nastoupíme doma v jedenáct hodin proti Varnsdorfu. Raděj bychom však hráli čtvrtfinále,“ přiznal Hřídel, jenž coby asistent zimní ligu už třikrát vyhrál, zatímco Kladno v každém ze čtyř pokusů skončilo po základní skupině.