První novinka už tady jednou byla. Čtvrté třídy budou mít hrací den neděli. „Nemáme dost rozhodčích, abychom kvalitně obsadili všechny sobotní zápasy," vysvětlil Blažej a dodal, že ve výjimečných případech svaz povolí hrát v sobotu v úřední čas. Pokud ale budou chtít hrát kluby v sobotu pravidelně, tak mohou pouze dopoledne, nebo existuje možnost hrát tři hodiny před úředním začátkem.
'
Za druhé. OFS rozjede 20. července svůj vlastní web nezávislý na fotbal.cz (www.ofskladno.cz). Z devadesáti procent už je hotový 
a teď prochází kosmetickými úpravami. S tím přichází změna hlášení výsledků.

Už se nebudou hlásit telefonicky pomocí SMS, nýbrž přes formulář, který se po odeslání automaticky načte na web. Nutné bude připojení na internet, ať pomocí počítače, telefonu či jiných komunikačních prostředků.

Stránky budou obsahovat mimo výsledků a tabulek také adresář klubů, soutěží, rozhodčích s fotografiemi, mapy aj. „Chceme udělat pro všechny příznivce fotbalu kvalitní servis, aby co nejdřív po utkání měli informace k dispozici," řekl Blažej s tím, že když to jde v Praskolesích, tak proč by to nemohlo jít na Kladensku. „Bude to pecka," dodal.

Třetí novinkou je zavedení pokutových kopů po nerozhodném výsledku. „Zkoušeli jsme je  u mládeže a docela se to osvědčilo," tvrdil Blažej 
a upřesnil, že po remíze budou následovat série tří pokutových kopů.

Čtvrtou novou věcí je sčítání žlutých karet. Důvod? „Nelíbí se nám, že někteří kverulanti jich nasbírají za rok třeba dvacet a nic se neděje," prozradil předseda svazu.

Po čtyřech, osmi či dvanácti žlutých bude hráč stát jedno, respektive, dvě nebo tři utkání. Bude ale mít možnost se vyplatit. Za čtyři napomenutí zaplatí 200 korun, za  osm 400 atd. Hráč tudíž bude mít na výběr.

Blažej se neobává, že by mohlo být sčítání nepřehledné. „Máme schopné komise, aby si to uhlídaly. V první řadě si to však musí pohlídat hráč nebo klub. Jinak to je neoprávněný start."

Poslední novinkou je zavedení baráží. Pro ně se rozhodl svaz také na základě ankety na www.kladensky.denik.cz, která vyzněla těsně pro jejich zavedení.  „Kdyby vzešel jasný impuls, že se to nechce, nepřijalo by se to. Teď to bude na zkoušku," řekl Blažej.

První nepostupující z IV. třídy se utká s předposledním z III. třídy. Mezi okresním přeborem a III. třídou se to udělalo tak, že v případě, že nikdo z týmů Kladenska nesestoupí z I. B třídy, tak půjdou z přeboru dva do baráže, jeden si zahraje s druhým z III. třídy A, další s druhým z III. třídy B.

V případě, že z kraje sestoupí jeden tým, bude hrát baráž lepší z druhých míst III. tříd, a pokud by sestoupily dokonce dva týmy z I. B třídy, tak baráž nebude.

Mužstva do baráže ale nikdo nutit nebude. Když se ji nebudou chtít účastnit, nemusí. Tím jsou považováni za poražené. „Hrají to tak už v mnoha krajích a nemají s tím problémy, tak nevím, proč by to nemohlo jít u nás. Věřím, že kdyby se třeba letos hrála baráž Běleč - Libušín, tak přijde pět set lidí,"  mínil Blažej.