Po postupu Hostouně přes Slaný bylo jasné, že zelenobílé čeká vojna. Samozřejmě v nadsázce namířené na minulost Dukly jakožto armádního klubu, do něhož právě s větou o vojně vstoupil letos hodně náročný, ale i úspěšný a pro fanoušky víc než zajímavý a prudký trenér Petr Rada.

Ale jakoby ho trenérské štěstí opustilo, už loni v Jablonci nezastavil propad neustále oslabovaného týmu a s posílenou Duklou zahájil boje ve F:NL třemi porážkami. Přitom chtěl hrát o postup.

Klub z Julisky, kde hráli legendární Masopust, Novák, Pluskal, Viktor, Nehoda, Vízek či právě Rada, ale působili tu také někdejší Kladeňáci Kolský, Kouba st., Zlata, Čurilla nebo Suchopárek, to nemá do Hostouně daleko. A když už jsme u odchovanců Kladna, pár jich na Julisce hrálo či hraje. Jeřábek je sice na hostování v Příbrami, Kott ve Velvarech, ale zůstal Hrubeš a dokonce je v kádru áčka.

Velvary (v modrém) remizovaly v prvním kole I. B třídy doma s Libčicemi 1:1.
Foto: Tvrdé derby na úvod, Velvary připravil o výhru bývalý spoluhráč

Jestli se úvod sezony nepovedl Dukle, pak Hostouni také ne. Výhra v poháru ve Slaném je jediným úspěchem, bod ze Štěchovic byl jen s klikou od otočné zábavy pro děcka, a jinak dvě prohry včetně pětigólového přídělu ve Zbuzanech.

Přesto je trenér Dominik Rodinger správně nabuzený a pozitivní, na svém facebookovém profilu připsal k pozvánce na zápas bojovnou větičku: Vzpomínáme na (výborné pohárové) zápasy s Boleslaví i Pardubicemi a dneska půjdeme proti Dukle Praha. Bude to zase svátek, moc se těším a jdeme na ně.“

Tak tedy hodně štěstí, poctivý výkon by hochům od letiště mohl přinést senzaci.

SK Buštěhrad - Čechie Velká Dobrá "B" 3:1 (3:0), 20.8.2022
Foto: Třetí třídy: na úvod krásný gól z půlky i drsná platba libušínského