Dostat se z rezervy Sparty do prvního týmu není utopie jako dřív, kdy se Letenští předháněli v dostizích o „nejpitomější“ přestup a svým hráčům z juniorky nedávali šanci. Teď si je piplají, s rozvahou nasazují, a že třeba na Galatasaray hráli ve čtvrtek v základu Vitík, Ryneš, Karabec a vlastně i Kuchta, není náhoda.

Koneckonců také Hostouň na Spartě vydělala. Získala před časem některé její bývalý odchovance do svého kádru a bez výkonů třeba Viktora Pančeva či záložníků Zdeňka Hucka, Davida Klimendy či Viktora Freisingera by těžko byla po podzimu druhá v ČFL. Zejména první dva byli zásadními oporami.

Také proto bude zápas zajímavý a Hostouňáci budou jistě tradičně dobře sledovat nejen svůj tým, ale také soupeře, co kdyby tam nějaký zajímavý jedinec vhodný pro Sokoly hrál…

První ples SK Hřebeč.
Ples měla poprvé i Hřebeč. Díky ex-starostce, Harry Potter zadotoval mládež

Sparta B hraje druhou ligu, ale Hostouň špičku třetí, rozdíl ve výkonnosti by tedy nemusel být propastný

Jeden celkem zásadní rozdíl tady ale přece jen je - v realizačním týmu. Trenér Hostouně Dominik Rodinger v něm má dva asistenty a dalších pět členů. To kouč Sparty Luboš Loučka, jenž k béčku přišel v zimě od A týmu, má pod sebou neuvěřitelných patnáct lidí! Dokonce i dva trenéry gólmanů, dva fyzioterapeuty, dva kondiční trenéry, videotechnika nebo tři lékaře.

Naštěstí se to hraje pořád ještě na góly, padat (snad) budou v neděli od 11 hodin.