"Trenér Busta dostal zajímavou a hlavně dlouhodobou nabídku ke spolupráci. Nechtěli jsme mu bránit," sdělil Deníku sportovní ředitel SK Kladno Eduard Novák.

Písek hrající stejně jako SK ČFL kontaktoval Bustu už před časem, ale tehdy kouč i kvůli svému pracovnímu vytížení s penzionem na Karlštejně odmítl a dohodl se s Kladnem. S ním pak právě Písek porazil doma 2:1.

Tým Kladna tak povede v posledních třech podzimních kolech ČFL už třetí trenérská dvojice. Zůstane v ní Miroslav Chadima, k němu se však nepřipojí Eduard Novák, ale nově Martin Čurda, jenž dosud trénoval žáky. A do léta úspěšně dorostence v České lize. Spoustu hráčů tak dobře zná.

"Navíc jsou si s Mirkem Chadimou blízcí v pohledech na fotbal," dodal Eduad Novák.

Zbyněk Busta označil důvod svého odchodu za zcela běžný."Když jsem do Kladna šel, bylo to na výpomoc s tím, že mi vedení slíbilo, že při jakékoliv zajímavější nabídce mě z funkce uvolní. Z Písku taková přišla. Připravili dlouhodobější koncepci a na to se těším," nezastíral v rozhovoru pro Kladenský deník, který si celý můžete přečíst v pátečním vydání (11.11).


Co se týče vedení SK Kladno, s ním trenér žádnou potíž neměl, vše dohodnuté bylo prý splněno do puntíku. A hráči ho nadchli. Už tím, že i když hrají prakticky zadarmo, v ČFL sbírají dál body."Poznal jsem tady mraky, nebo spíš dvacet fajn kluků, kteří vlastně hrají fotbal zadarmo. A to pro mě bylo milé zjištění, že i v dnešní době ještě peníze nemusí rozhodovat úplně všechno. Je obdivuhodné, že se postaví v ČFL týmům, kde mají profesionální nebo poloprofesionální podmínky," dodal Zbyněk Busta.