Sportovní manažer  Eduard Novák včera na Slavii vše dojednal a hostování Petra Růžičky dotáhl na registračním oddělení Fotbalové asociace České republiky do konce.

Odchovanec pražské Slavie sice po sezoně avizoval, že je o něj zájem z klubů vyšších soutěží – také se připravoval s druholigovým Ústím nad Labem, přibrzdilo ho však nepříjemné, vleklé zranění.

„Nikdo nečekal, že se do Kladna vrátím. Hned na začátku přípravy v Ústí jsem si ale poranil koleno. Měl jsem přetíženou čéšku. Trenéři mě chtěli také vidět v utkání, žádné jsem ale nestihl odehrát," přiblížil Růžička důvod nepovedených námluv se severočeským klubem, kam by se měl vrátit v zimě.

Přednost proto dal půlročnímu hostování tam, kde to dobře zná. Kladno ho  mělo pořád v merku a čekalo, jak se situace okolo něj vyvine.

„Pan Novák mně často volal a ptal se, jak na tom jsem. Já jsem ale na Kladno v průběhu zranění také pomýšlel," přiznal Růžička a dodal, že SK má rád a je lepší zde hrát v divizi než mezi pětadvaceti hráči juniorky Slavie odehrát třicet minut.

Na střídačce toho už odseděl dost. „To mi v mém věku nic nedá. Kladno mi naopak pomůže, protože tady budu často hrát," mínil.

Divizi nepovažuje za svoji degradaci, naopak cítí, že mu může v jistém směru pomoci.  „Bude asi pomalejší, ale na druhou stranu jsem slyšel, že je tvrdší. Asi to bude bolet," poznamenal.

Co se týče fyzického nasazení, nemá o spoluhráče obavy. Jsou prý výborně připravení.

„Na tréninku jsem viděl, že jsou našlapaní," uvedl. To se však nedá říct o něm. Ve čtvrtek totiž absolvoval první trénink po zranění! Však ho také druhý den pořádně cítil.

Trenér Pihávek s ním prý v sobotu dopoledne počítá na hrot útoku.

Na jaře vstřelil za Kladno dva góly. Bylo to v jeho prvním a posledním utkání v SK. Ten druhý proti Kunicím bohužel k záchraně ČFL nestačil.

„Sestup mě moc mrzel. Kdyby k němu nedošlo, asi bych na Kladně zůstal rovnou. Asi by se to řešilo," tvrdil borec, jenž ve Slavii hrál od čtyř let a SK byl jeho teprve druhá štace!

A co ho po návratu do do kladenské kabiny překvapilo? Jak řekl, tak to je nové tréninkové vybavení. Konkrétně oblečení, včetně dresů, trenýrek a mikin. Kvitoval také dopolední dobrovolné individuální tréninky, jichž bude plně využívat.

Trenér SK Kladno Ivan Pihávek bude mít před dnešním utkáním s Louňovicemi (10.15) k dispozici kompletní kádr. V tréninku je i velký Růžičkův kamarád Marek Tóth.