Pro prvního bude mít utkání slavnostní ráz, poněvadž pro hostouňský fotbal to bude vůbec první utkání v krajském přeboru.

„Žádnou slávu k tomu nechystáme. Jsme ale natěšeni a plni očekávání. Mužstvo je dobře připravené a určitě k utkání nastoupí s pokorou," řekl sekretář klubu Miroslav Vlček s přáním, aby vyšlo počasí a do hlediště přišlo okolo čtyř set diváků.

Trenér Martin Čurda očekává takové malé dobrodružství plynoucí z faktu, že neví, co je v souboji se stálým účastníkem soutěže Sedlčany očekává.

Nějaké informace o soupeři ale díky svým kontaktům nasbíral, tým jimi ale nemíní zatěžovat. „Nechci je přenášet na hráče a vtahovat je do toho. Vycházet z nich budu já a zkusím něco vymyslet hlavně směrem dopředu," řekl Čurda, který v lednu oslavil padesátiny.

Až na Hrubého, jenž zřejmě bude scházet celý podzim, bude mít k dispozici celý kádr. Jasno má také o přesné sestavě. Hostouňský kormidelník má jedno velké přání, hrát v soutěži důstojnou úlohu a užít si ji. „Nechceme být do počtu, chceme, být pro soutěž přínosem. Kádr na to je," řekl.

Lhota bude rovněž v 17.00 hodin hostit nováčka z Letů. Její kouč Petr Cais nemá rád řeči o pokoře a tvrdí, že Lety poletí s přídělem. „Všichni věří, že vyhrají, jen se to bojí říct nahlas kdyby to nevyšlo. Samozřejmě, že je chceme zmydlit, otázka je, zda se nám to povede," řekl.

Do utkání může počítat s plnou sestavou, tedy i s Vlasatým jehož zdravotní problémy ustoupily, na druhou stranu visí otazník pouze nad Rychlým, jenž ochořel.

Výhodou soupeře bude, že do utkání půjde s nováčkovským elánem a nadšením. Podle Caisových informací má navíc kvalitní tým. „To jsou dva aspekty, s nimiž musíme počítat," uzavřel lhotský kormidelník.