Český Brod – Kladno B 3:2 (2:2)

Po nečekané porážce prvních Jirnů v Měcholupech kouč rezervy Stanislav Hejkal trošku pozměnil představu hráčům z áčka dovolenou. Jeho tým ztrátou lídra zůstal ve hře o první místo, tudíž do Brodu poslal sice mladé, avšak celkem silné mužstvo v čele s gólmanem prvního týmu Pavlíkem a perspektivními áčkaři Benešem, Krobem a Holubem.

Motivací pro mužstvo vedle dobrého výsledku byla také chystaná změna na trenérském postu. Kladno nemíní ustoupit od principu, kdy se kouč béčka zapojoval do přípravy prvního týmu. Na tribuně tudíž vedle trenéra Hřídela sedělo také několik kandidátů na toto místo.

Nejen oni v první půli viděli, jak Kladenští opět nezvládli standardní situace. V rozmezí dvou minut z nich dostali dvě branky. U první ji sice odvrátili, ovšem jen k šutérovi Sochovi, který z 18 m technickou ranou zamířil k zadní tyči, posléze se po rozehraném trestňáku prosadil hlavičkující Böhm.

Zhruba od 30. minuty se začalo přízemní hrou a kombinací prosazovat kladenské mládí. Nejprve snížilo Krobem a pak Císařovu přihrávku usměrnil skluzem Neuman. Ve stejném duchu mínili hosté pokračovat i po přestávce. V 59. však byl vyloučen Holub a za jeho prohřešek navíc soudce nařídil pokutový kop, který Štefančík proměnil a tím rozhodl o majitelích bodů.

Když se Kladno nadechovalo alespoň k vyrovnání, dostal červenou i stoper Beneš. Tím bylo po jeho nadějích. „Rozhodčí Průcha a jeho první asistent řídili zápas jednostranně, děsně nás zařízli. S fotbalem to nemělo nic společného. Doufám, že jim to někdo vrátí,“ zuřil po utkání kouč poražených Stanislav Hejkal.

„Bylo to vítězství vůle. Soupeře jsme ve druhém poločase už do ničeho nepustili, už po první půli jsme měli vést čtyři nula,“ prohlásil hrající asistent Českého Brodu Viktor Pařízek. Podle něj lídr soutěže závěr utkání nezvládl. „Kladno to neuneslo,“ všiml si.

Branky: 21. Socha, 23. Böhm, 59. Štefančík (PK) – 38. Krob, 41. Neuman. ČK: 59. Holub, 79. Beneš (oba K).
Kladno B: Pavlík – Chalupa, Samek, Beneš, Císař – Himl, Čurda, Holub, Krob – Chalupa, Neuman.