„Výsledek nás povzbudil, bylo cítit, že mužstvo chce uspět. Bohužel na hřišti jsem nenašel hráče, který by vyčníval. Z naší strany to byl průměr až podprůměr. Proti výkonům v Olomouc nebo proti Brnu to byl diametrální rozdíl,“ trpce prohlásil po porážce 0:3 trenér Kladna Martin Hřídel.

Jeho tým si na jihu Čech neudělal dobré jméno, byť budějovický kouč Pavel Tobiáš prohlásil, že domácí podali pod jeho vedením nejlepší letošní výkon.

V první půli se ale dalo na hru Kladna koukat, ve druhé však nebylo Jihočechům důstojným soupeřem a nebýt gólmana Pavlíka, odjelo by s vyšší porážkou než 0:3.

O tu se postarali dva hráči, autor všech tří branek Stráský a hlavně Brazilec Hudson, jenž byl u všeho podstatného. Nutno ale jedním dechem dodat, že u dvou gólů soupeři vydatně pomohly hrubky hostů.

U druhého zaváhal Hajník, při třetím hosté na půlce klukovsky přišli o míč v době, kdy se snažili soupeře uzamknout. „Ne dva hráči soupeře, v první řadě my sami jsme se porazili vlastními naivními chybami. To mě mrzí nejvíc,“ konstatoval Hřídel.

Je pravda, že Jihočeši měli víc možností, hosté ale bez vstřelené branky odjet nemuseli. V první půli neměl seřízenou mušku Šilhan, po nejhezčí akci Kladna pálil do gólmana Kučery Šisler a pět minut před koncem poskakoval míč po břevnu budějovické svatyně.

Jihočeši ale vyhráli zcela zaslouženě a udělali tak zřejmě definitivní krok k záchraně v nejvyšší soutěži.

Č. Budějovice – Kladno 3:0 (1:0)
Branky: 29., 64. a 68. Stráský.
Žl. karty: Bartoš, Šisler, Holub, Šilhan (vš. Kladno). Rozhodčí: Hrubeš – Wilczek, Tacina. Diváci: 3162.
Č. Budějovice: Kučera – Riegel, Horejš, Žižka, Leština – Hudson 1 (85. Svátek), Benát, Homoláč, Šíma (85. Mezlík) – Sedláček, Stráský (78. Rakovan). Trenér Tobiáš.
Kladno: Pavlík – Bartoš, Beneš, Drsek, Hajník – Bartek (68. Hlava), Szabo (71. Dubský), Strnad, Šisler (60. Holub) – Šilhan, Klinka. Trenér Hřídel.