Libušínu se postavilo Jíloviště, které vyhrálo všech pět jarních zápasů a přidalo triumf nad Slaným v poháru. Baník ale nedal soupeři šanci. Do půle mu pomohl vlastenec V. Janouška a penalta proměněná Sejtarijou, po přestávce přidal rychlou pojistku Abrham a pak v závěru ještě Caisl.

Hřebči jaro zatím moc nevycházelo, ale na půdě silných Tochovic vyhrála 2:1! V úvodu sice nedal Servus penaltu (napodobil Klavíka z minulého kola), ale Dvořák přesto po chvíli poslal hosty do vedení. Domácí Partika odpověděl gólem do šatny, jenže Hřebeč gól nepoložil. Hned po pauze se trefil Faktor a jeho trefa byla nakonec vítězná.

Domácí sice zbytek zápasu ovládli, ale Zajíček chytal fantasticky a lapil i penaltu. V hodně napjaté atmosféře hosté body uhájili. „Jsme šťastní, že jsme zpátky ve hře o čelo,“ přiznal trenér Adam Kindl.

Mrzí ho další zranění Klavíka i přílišná nervozita zápasu. "Panovala tam nenávistná atmosféra, nervózni, po zápase došlo i k potyčce ve dveřích naší kabiny, kam přišli diváci. Takže takové zajímavé nedělní odpoledne," usmál se Kindl, podle něhož byl jinak zápas výborný.

To domácí kouč Miloš Nepivoda hodnotil zápas jinak. Ani ho nedokončil na střídačce, rozhodčí ho vykázal. "Na rozhodčí si nestěžuji, ale tenhle zápas byl podle mého veden tendenčně. Více mých kolegů se shoduje na tom, že sudí Hřebči pomáhají a myslím, že náš zápas toho byl důkazem. Byl bych rád, kdybychom se už s tímto soupeřem nemuseli v soutěži potkat,“ neskrýval naštvání Nepivoda. Poté však bez emocí dodal. „Podali jsme nejlepší jarní výkon. Bohužel jsme neproměnili naše šance, což rozhodlo. Rozhodně jsme si nezasloužili prohrát,“ dodal.