Ani po těch více jak třiceti letech jste s fotbalem neskončil a věnoval se mu i nadále v okolí?

Dva roky po skončení tady jsem pokračoval a zachytal si v sousední Bříze a v Černuci.

Mnozí fotbalisté si v závěru kariéry stěžují na zdraví, kolena …

„… a stěžují si na artrózu a na jiné vážnější bolesti, jako operace křížových vazů, svalová zranění apod. Já to musím zaklepat na dřevo, protože mě nic podobného netrápilo a netrápí.

Oblékat dres jednoho mužstva více než třicet let, to zasluhuje uznání. To se ale nenašel nikdo, kdo by měl v té době o vaše služby zájem?

Našel, i z vyšších soutěží, ale já jsem si prostě nedokázal představit, jak už jsem zmínil, že bych měl z Velvar přestoupit někam jinam!

Co říká pamětník Svoboda současnému účinkování Slovanu ve třetí lize?

To, že si kluci nehrají jen tak sami pro sebe, ale že kopou za svůj klub doopravdy s obdivuhodným zápalem a to nikdo, kdo sem na zápasy dorazí, nepřehlédne.

Kdo má největší zásluhy na tom, že se tady dnes hraje třetí nejvyšší fotbalová soutěž? Ve městě s pár tisícovkami občanů, před třemi stovkami diváků?

Radnice, která ví, že se investice městu vrací tím, že vedení TJ Slovan neošetřuje pouze třetiligové áčko, ale že se stará i více jak 140 mladých.

Můžete být trochu více konkrétnější?

Přál bych i jiným klubům, aby měly ve svých realizačních týmech takové lidi, jaké tu máme dnes my, v čele s prezidentem Davidem Vedralem, trenérem Pavlem Janečkem s jeho asistenty Svátkem a Muchou, zdravotníkem Chotěborem a v neposlední řadě s celou řadou trenérů mládeže!

Jubilantovo přání závěrem?

Ať se všem v našem oddíle daří, hodně úspěchů v nadcházející sezoně i těch dalších a v jejím průběhu, že ty strávené víkendy přece za to stojí.

Mojmír STRACHOTA

Legenda fotbalových Velvar - Vlastimil Svoboda