Lhota se v Klíčanech na vlastní kůži přesvědčila, že utkání končí až závěrečným hvizdem rozhodčího. Tři minuty před koncem odskočila díky Šalamounovi na 3:2, přesto si ze hřiště nováčka neodvezla ani bod! Dva zásahy Krimláka totiž stav otočily a nesmírně potěšily všechny místní fanoušky, kteří nad svými borci už dělali kříž.

„Soupeř vyhrál zaslouženě, protože to vydřel a doslova padal na hubu. Měl velké nasazení i bojovnost a dohrával v křečích. Tím se stírala naše vyšší fotbalová kvalita,“ prohlásil kouč hostů Zdeněk Kudela a posteskl si, že ne všichni jeho svěřenci nechali na hřišti všechny síly. „Lidi tleskali a bavili se. Proto se to má hrát,“ dodal s tím, že na hřiště se má jít vyhrát ať je člověku patnáct nebo šedesát.

Radost Martina Nečase po vyrovnání se Slovenskem.
Tragická oslabení, dravé mládí, bostonská naděje aneb hokejové okénko z MS

Lhota inkasovala na 3:3 po rychlém kontru a v nastavení obdržela rozhodující gól ze standardky. Na 1:1 vyrovnával Danylych a poločasové vedení jí zajistil Kabyl.

Slaný na celé čáře zklamalo v Berouně, kde podlehlo 0:4. Domácí tak jsou jedním z tří celků, s nimž Slánští v sezoně nebodovali. Navíc mu nedali ani gól!

„Scházely nám větší zaujetí, chuť a touha,“ prohlásil trenér poražených Jiří Pazdera. Podle něj jeho tým do utkání nevstoupil špatně, během deseti minut první půle ale dvakrát chyboval, za což zaplatil góly, přičemž podobně jako na podzim zapomněli na střelecké kvality Krůty a Horela.

Poločasový plán vstřelit kontaktní gól hostům nevyšel. Naopak po hodině hry jim opět zmínění borci dali další dvě branky. Tím bylo po utkání. Slánští si v utkání vypracovali minimum střeleckých příležitostí. Z mála lze vypíchnout jen dvě střely, které skončily za stavu 0:0 těsně vedle.

„Dopředu to bylo špatné a dozadu nedůsledné, tak bych to zhodnotil,“ podotkl Pazdera a smekl před bojovností soupeře a dvaačtyřicetiletým Horelem. „Klobouk dolů před ním. Pamatuji si, že už před šesti lety jsme si říkali, že je starý,“ pousmál se.

Tuchlovice přemohly Kutnou Horu 2:0. Už ve 2. minutě skóroval Kraus, který obloučkem přehodil oslněného brankáře. „Gól nás uklidnil. Pak jsme hráli svoji hru a nevzpomínám si, že bychom pustili soupeře do nějaké šance,“ řekl tuchlovický Martin Fitko, jenž jistil výhru svého týmu z penalty (70.), přičemž byl faulovaný právě on.

Kouč hostů Radek Kulhánek mínil, že se pískat nemělo. „Ale nechci se dohadovat. My jsme zkrátka nedali gól. Měli jsme jen dvě pološance,“ uvedl. Ani Fitko si nebyl faulem jistý. „Dal jsem si balon před hráče, který mi sekl stojnou nohu. Nemůžu tvrdit, že byla stoprocentní, ani že nebyla. Určitě jsem úmyslně nespadl,“ uvedl borec, jenž na jaře proměnil všechny tři desítky, které zahrával.

Ilustrační foto
Dohrávky I. B třídy: Dobrá si upevnila náskok