Výsledek ovšem není úplně podstatný, spousta šancí na obou stranách nebyla proměněna. Hostouňští byli od patnácté minuty aktivnějším mužstvem a šli do vedení po nádherně kopnutém trestňáku Janušky (před rokem ve Slaném jeho jediný gól posunul Hostouň o kolo dál v poháru), ale ve druhé půli měli trochu problém s najednou rychlejším celkem Slaného.

Ten se dostal dobrým presinkem ke dvěma pokutovým kopům, ale zatímco první ještě Dolák proměnil na 1:1, druhý už poslal nad. Přesto Slaný vyhrálo, když se prosadil po dalším brejku Novotný. Nutno říci, že v obou gólech byl namočen mladý ukrajinský stoper Makarčuk z Bohemky, jednu penaltu zavinila útočná posila ze Zbuzan, Nigérijec Etemike.

„Pro Vlado Makarčuka to byl nešťastný zápas, ale celkově musím říci, že zatímco v první půli hrálo kromě úvodní paniky naše mužstvo dobře a pouze neproměňovalo šance, tak ve druhé části předvedl nová jedenáctka fiasko, snad vyjma Charváta a Zahranychnyyho. Omluvou nemůže být ani to, že jsme za pondělí a úterý naběhali čtrnáct kilometrů a kluci nebyli čerství,“ konstatoval trenér Hostouně Dominik Rodinger.

SK Hřebeč - FC Zličín 3:0  / příprava 19. 7. 2023  (Velké Přítočno)
Obrazem: Tři posily hrát nemohly, Hřebeč si přesto se Zličínem poradila

Domácí ještě neměli k dispozici novice z Kladna Davida Javorka (vrátí se po víkendu), ale poprvé nasadili další velkou posilu z Kladna Jakuba Balšánka, který dal hře myšlenku. Z Kladna zkoušeli ještě nadějného stopera Ondřeje Nolla (zatím kopal v béčku) a šokem bylo nasazení Tomáše Abrhama. Někdejší obrovský talent strávil kariéru v nižších soutěžích a věnoval se víc špičkovému futsalu, naposledy pak kopal za Slavoj Kladno. Fyzicky je na tom ale pořád dobře, a tak si vyzkoušel beka ve slánské sestavě – s úspěchem.

„Mně se utkání líbilo celkově. Mělo to tempo, s hostouňskými letci jsme vydrželi fyzicky, přišlo dost diváků. Kluci se přesvědčili, že co děláme na tréninku, funguje, z toho mám radost,“ byl rád nový trenér Slaného Jiří Veselý, jehož tým v dalším duelu přivítá v sobotu Mariánské Lázně (10:15).

Příprava v Olovnici: Velvary (v modrém) přehrály Kladno 4:3.
Kladno v přípravě stáhlo manko dvou gólů, ale penalta dovedla k výhře Velvary

Hostouň se představí na domácím trávníku také v sobotu od 10:15 proti béčku Teplic. Dominik Rodinger už bude žádat po svých hráčích zlepšení, byť také uznal, že v jeho očích zahrálo Slaný velmi dobrý duel.

A uznává, že jeho klub ještě hledá posily. „Zatímco za Vlasáka máme Etemikeho a ten ho může nahradit, ve středu hřiště máme po odchodu Krunerta ještě zájem o jednoho hráče. Není naopak vyloučeno, že některé mladé kluky ještě nabídneme právě Slanému, s nímž úzce spolupracujeme,“ přiznal.