V závěru se zmrazili oba sokové. Nejdřív v 88. minutě Mělničtí vyrovnali, aby vzápětí neuhlídali Čermáka a ten přece jen favoritovi výhru přihrál. "Po dvou výhrách a skóre 8:0 jsme asi trochu létali v oblacích, ale Mělník hrál velmi dobře dozadu, přijel k nám uhrát výsledek a vyrážel do nebezpečných kontrů. Kluci si mysleli, že jim nasypou a opak byl pravdou," nebyl úplně nadšený Tomáš Abrham.

Jeho tým hraje I. A třídu a měl být favoritem, protože Mělník loni spadl do B třídy. Zprvu to tak vypadalo, když přesně zamířila posila z Olovnice Filip Novák. Jenže pak mladičkého brankáře Kraloviče ze sedmnáctky (Cimrman i Ševce marodí) přeletěla ve vichru dalekonosná rána a poločas skončil remízou.

Fotbalová příprava: SK Kladno (v modrém) podlehl doma FK Teplice B 1:3. Karel Houha v modrém získává míč
Rychlík Karel Houha si zvyká na kouče, návrat do Kladna si pochvaluje

Po pauze zápas pokračoval ve stejném duchu: Kladno skórovalo a soupeř odpovídal. Nejdřív se po rohu prosadil Truhlář, ale pak hosté předvedli přesný centr a zakončení hlavou na 2:2. Na 3:2 dával obránce Veiner, když se poprvé výrazně ukázal i Čermák, jenž mu míč naservíroval do prázdné. Šok přišel v 88. minutě po kladenské minele v rozehrávce a vyrovnání, ale pak následovala akce Čermáka a gól na 4:3.

"Cením si aspoň toho, že když už nám to hosté vyrovnali, tak kluci ještě zabrali a výsledek přetočili na naši stranu," dodal Tomáš Abrham.

Jeho tým čeká za týden podstatně těžší protivník, účastník krajského přeboru Chlumec. Hraje se v sobotu od 14:30 hodin v Kladně na umělce.

Kladno: Kralovič - Klvaň, Bokša, Pechr, Veiner - Novák, Kolářský, Kácl - Čermák, Duda, Truhlář. Střídali Janda a Justra.