Turnaje se účastnily kromě zmíněné Hostouně týmy FK Všeradice 1932, Cembrit Beroun, MFK Dobříš, Sokol Stodůlky, Horymír Neumětely, Union Cerhovice, Čechie Smíchov.

Turnaj se hrál na dvě skupiny, následovalo semifinále a finále, a také další souboje o konečné umístění na dalších pozicích, čili všichni sehráli stejný počet utkání a měli o co hrát až do konce. To je určitě v případě turnajů pro mládež přínosné. Možná jen trochu prodloužit utkání alespoň na 15 minut, 12 minut je doopravdy málo.

Hostouň postoupila z prvního místa ve skupině, vyhrála i semifinále s Berounem. Finálový souboj ale podle představ nezvládli a  podlehli 1:2 s vítězem MFK Dobříš. Rozhodující zápas začal Sokol aktivně, bez respektu a brzy nastřelil tyč, branku nicméně jako první vstřelil Beroun. Netrvalo to ale dlouho bylo vyrovnáno. Hostouňští se moc soustředili na útok, chtěli rozhodnout bez penalt a soupeř z rychlého protiútoku bohužel chvilku před koncem vstřelil branku, když první střelu ještě brankář vytěsnil, ale dorážka již mířila do sítě. Na ztrátu již Sokolové nestihli odpovědět, po závěrečném hvizdu jim chvilku veselo nebylo. Výkony týmu špatné nebyly a stříbro bylo nakonec bylo důvodem radost!

Nicméně bylo i pár výhrad ze strany hlavního trenéra Jaromíra Boháče, a hned následující den se to projevilo na programu a zaměření tréninku. Kluci se totiž připravovali ihned na další turnaj v Rakovníku o týden později.

Turnaj se odehrál v necelé dva roky staré hale Věry Čáslavské, která je ozdobou obce. Má skvělé zázemí včetně moderní malé minirestaurace. Hala je navíc propojena s místní školou, to lze jen závidět. Byla vystavěna nákladem 53 milionů a otevřena v květnu 2016. Finance se podařilo sehnat skrze velké množství sponsorů, firem i místních občanů, mnoho z nich poskytlo částky anonymně. Kdyby to takto šlo všude, bylo by to výborné.

Prohlédněte si připojenou fotogalerii a také krátký sestřih ze zápasů hráčů Sokola.

Zdroj: Youtube

Autor: Bohumil Kučera