Sportovnímu řediteli klubu Eduardu Novákovi se podařilo administrativně dotáhnout do konce příchody tuzemských hráčů, o něž měl realizační tím třetiligového celku zájem.

Prozatímní seznam převážně hostujících posil zní: Procházka, Zahálka, Vavřina, Novotný a Kolumbič. „To, co jsme chtěli, máme," těšilo Nováka, jenž chce do začátku sezony přivést i některé zahraniční hráče, konkrétně Ukrajince.

Trenéři by rádi přivítali ještě zkušeného gólmana, i když současní brankáři si jeví velmi dobře. Z finančních důvodů se zřejmě neuskuteční příchod žižkovského Koláře. Kladno se naopak dohodlo na půlročním hostování Čížka a Skořepy v Příbrami. Na druhé straně prý Čáslav příliš málo usilovala o stopera Rendlu, jenž do kladenské kabiny nedochází.    

Kromě jiného se Kladno definitivně stalo farmou Bohemians 1905. „Bude to na přátelské úrovni. Příští týden si oba sportovní ředitelé a trenéři udělají posezení a řeknou si, jakým stylem si mohou kluby pomoci," uvedl Novák.

Tip Deníku na nedělní sestavu: Sedlák - Samek, Procházka, Vavřina (Zahálka), Hajník - Bartoš, Rada, Čurda (Růžička, Cafourek), Švambera - Novotný, Rouček.