Rozdílový hráč? Na tom se shodli všichni. Počínaje šéfy, trenéry obou klubů konče. "Jsem strašně rád, že hlavní arbitr pomohl dokázat to, jak dobrého brankáře máme,” s úsměvem poznamenal po závěrečném hvizdu šéf Slovanu David Vedral.

Velvarský gólman Měsíček dokázal zlikvidovat i pokutový kop domácího kapitána Hrdličky, ale na jeho dorážku byl krátký. "Rozhodčí pískl penaltu za ruku ve vápně, ale v tom závaru přede mnou ani nevím komu,” komentoval gólman situaci, která znamenala vyrovnání na 1:1.

A pochvaly, které se na jeho adresu hrnuly, jen skromně okomentoval: "Od toho přece v brance jsem, abych něco chytil!”

Pokud v prvním poločase byl víc na míči hostujíci celek a po zásluze šel Šollarem do vedení, v tom druhém se hra srovnala a po hodině hry svítil na ukazateli skóre stav 1:1. Navnadění domácí fanoušci volali po dalším překonání Měsíčka, ale ten byl proti a svými zákroky jen potvrdil, proč byl jasně nejlepším hráčem zápasu.

V 80. minutě mu sice pomohl jeden z obránců, který hlavou tečoval parádní volej Fikejze z hranice malého vápna na břevno, ale o pět minut později zlikvidoval tutovku Herzána, která směřovala do pravé šibenice, reflexivním zákrokem.

V té době ale Velvarští už vedli po brance Noska 2:1. Snaha domácích o vyrovnání, hnaná povzbuzováním skalních fandů, gradovala v nastaveném čase, kdy na zahrávaný roh vyběhl pomoci i brankář Přibyl. Po jeho zahrání se po přetlovačované ve vápně před velvarskou brankou odrazil k osamocenému Bulířovi, který si pak sprintem k prázdné českobrodské brance spravil chuť za několik gólovek, které v utkání neproměnil a pojistil vítězství Velvar 3:1.

"Myslím si, že se nemáme za co stydět, hlavně v druhém poločase, ve kterém Velvary podržel brankář Měsíček. V závěrečné hře vabank jsme inkasovali do prázdné branky,” výstižně hodnotil průběh střetnutí domácí trenér Jiří Kafka.

Jeho protějšek Pavel Janeček pak jeho slova jen potvrdil: “My jsme přes celou řadu faulů tlak domácích v druhém poločase i díky vynikajícímu výkonu Měsíčka přestáli a zaslouženě zvítězili!”

“Brankář Měsiček byl jednoznačně jedním z rozdílových hráčů. Po přestávce jsme zlepšili pohyb, vyrovnali, ale bohužel záměr a přání utkání vyhrát jsme nedotáhli a v závěru inkasovali,” konstatoval prezident Českého Brodu Luboš Holý.

Český Brod - Velvary 1:3 (0:1)

Branky: 60. Hrdlička - 21. Šollar, 77. Nosek, 92. Bulíř. Rozhodčí Makovička. Diváků: 200.

Český Brod: Přibyl - Pěnkava (46. Carda), Hrdlička, Nekolný, Čuřík - Makovský (71. Moravec), Livora (78. Fikejz), Medek, Ceccarelli, Regner - Herzán

Velvary: Měsíček – Krištof, Rubeš, Nosek, Šimkovský - Valenta (70. Müller), Polák (46. Tenkl), Vopat, Dvořák, Bulíř - Šollar (60. Kafka).

Mojmír STRACHOTA