Jak byste zhodnotil celý průběh akce Navždy v našich srdcích?
Abych řekl pravdu, tak dopoledne se konal turnaj, to jsme popravdě ani moc lidi nečekali. Upřímně bych zde čekal daleko více lidí na odpolední program. Ale jsou dovolené, lidi odjeli. S tím jsme však počítali, zaplať Pánu bohu za ty lidi, kteří dorazili, že nás přišli podpořit, ale hlavně přispět Jirkově rodině.

Čekali jste, že se podaří vybrat až taková suma?
Bavili jsme, abychom vybrali nějakou slušnou částku a ta je nyní společně se sbírkou 350 tisíc. Musím říci, že je fakt úctyhodná. Klobouk dolů před lidmi, kteří nám pomohli, ale hlavně Jirkově dcerce Kačence a manželce Báře.

Kdo se všechno na pořádání akce podílel?
Nejdřív jsme to začali organizovat s Karlem Kukelkou a Jirkou Kubátem. S postupem času jsem ale musel pozvat do týmu svou sestru Hanku, protože má daleko více zkušeností s podobnými akcemi. Pomohla nám i její kamarádka. Bez nich bychom to nedokázali takhle připravit.

Bylo hodně těžké takhle narychlo sehnat tým Hvězd?
Bylo to docela dost těžké. Přes přátele nějaké kontakty mám z té sportovní stránky. Naštěstí jsme alespoň někoho sehnali přes známé, kamarády.

Byl někdo, kdo vám odmítl?
Neodmítl nikdo. Všichni přislíbili účast. Měli jsme sehnané i dobré hudební skupiny. Ale někteří se museli omluvit. Nehodil se jim termín uspořádání. Bylo to pro ně pozdě. Dělali jsme to na poslední chvíli a oni už měli domluvené jiné akce.

Přemýšlíte i o dalších ročnících?
Chceme z toho udělat tradici, která se bude opakovat každý rok, a pokusíme se sem dostat větší hvězdy a doufám, že se za rok zde sejdeme v hojnějším počtu než letos.

Ondřej Jícha