Kladenské béčko pod vedením Tomáše Abrhama a nově Tomáše Vincence (v zimě vystřídal Radka Dudu, jenž se posunul k A mužstvu) dělá kroky kupředu. Po podzimu v I. A třídě to sice vypadá tabulkově na boj o záchranu, ale s novými pořádky a hlavně při návratu ke společným tréninkům s áčkem to vypadá s jarem nadějněji. Guru Jan Pechr hru řídí, pár zkušenějších drží tvar hry a mladí hráči jako Duda, Truhlář, Bokša nebo Kácl se rychle ztotožňují s mužským fotbalem.

Chlumec má v kádru mnohem zkušenější borce a podle toho zápas většinou vypadal. Hosté, kteří v zimě ulovili třeba mazáka Jana Hauera (zatím nehrál - jinak Bohemians, Varnsdorf, Vlašim a další), střelce Petra Sirotka z Tochovic, příbramského Jana Kindlmanna či ex-cábelíka z Králova Dvora Adama Beneše byli silnější na míči, třicet metrů od soupeřovy brány lépe kombinovali, byli dobří v osobních soubojích. Domácí naopak bavili rychlostí a přechodem do bleskových kontrů.

Ples fotbalového SK Kladno se v kině Sokol opět povedl.
Karel a Karel, kráska na tyči, šunkoví trenéři. Další ples SK Kladno bavil

I proto už vedli v poločase 2:0, když si nejprve srazili míč do brány nešťastně Chlumečtí a pak po kombinaci mířila přesně posila z Olovnice Novák. Ale už při posledním vzájemném měření sil – to bylo loni na jaře ještě o body v A třídě, vedli Kladeňáci v půlce 2:0 a nakonec prohráli. Mohli i v sobotu, ale po hezkém vráceném centru jejich gól neplatil pro ofsajd a pak jejich další gólovou akci utnul příliš horlivě rozhodčí.

Nicméně se hostům omluvil, ti to vzali, ale když konečně dali Čížkem regulérní branku, rychle jejich obranu provětral ze strany Truhlář a s pomocí nechtěné teče obránce vrátil Kladnu dvoubrankový náskok. „Tvl, to sou dneska góly,“ ucedila naštvaný lavička Chlumce, který ještě jednou skóroval Sirotkem, ale Kladno také.

Fotbalová příprava: Hořovice - Kladno 3:2. Střídačka domácích
Hořovický důraz Kladnu nevoněl, výhru slavil trenér Pihávek a jeho young boys

To se kladenským nártem – tedy bodlem – prosadil Kácl. „Dal jsem svůj druhý gól v přípravě a zase kladenským nártem. Asi budu střílet pořád takhle,“ smál se syn někdejší dlouholeté opory Kročehlav.

Jeho branka nakonec hosty zlomila, na obrat už v sobotu nenašli sílu. Ale i oni naznačili, že s nimi zbytek přeboru bude muset na jaře vážně počítat. To samé Kladeňáci v I. A třídě.

SK Kladno – SK Chlumec 4:2 (2:0). Branky: vlastní, Novák, Truhlář, Kácl – Čížek, Sirotek.