Borci ze severní výspy Kladenska po posledním kole slavili postup do I. B třídy a bylo to poprvé v historii klubu!

„Loni jsme se zachraňovali až v závěru soutěže, proto bylo naším cílem udržet se, stabilizovat kádr a další rok se pokusit postoupit. Jsme rádi, že to vyšlo už teď," řekl trenér Jiří Čížek a prozradil, že postoupil kádr, který se loni zachraňoval! „Hráči si víc sedli a také se nám podařilo jim najít správné místo v sestavě."

Nejvíc se to projevilo u Svobody, kanonýra mužstva. „Je to rozdílový hráč a doufám, že tomu tak bude i v B třídě. Když je potřeba, tak to umí i dozadu, protože předtím hrál v záloze. Teď jsme mu našli místo v útoku, kde využíváme jeho neskutečnou rychlost," uvedl Čížek.

Doma ale Klobuky nebyly nejlepší. Hlavně na podzim tady rozdaly dost bodů. Poslední utkání s prvními Kročehlavy však na svém hřišti zvládly. Vyhrály 2:0 a tím na kladenský tým před zimní přestávkou stáhly ztrátu na tři body. V opačném případě by to bylo o devět. Zimní král ale na jaře zklamal.

„Překvapilo nás, jak odpadly. Na začátku jara začaly ztrácet, ale ke konci se na nás opět dotahovaly. Najednou zase byly teoreticky ve hře," poznamenal klobucký kormidelník.

V odvetách považoval Čížek za nejcennější výsledky výhry nad výbornými béčky Hostouně a Slaného. S druhým to bylo až na penalty. Jinak by byl jejich sok vzhledem k možné podpoře z áčka největším adeptem na postup.

Co dál? Cílem je udržet B třídu i pro další sezonu. K tomu Klobuky posílily o šikovné brášky Vébry z Vraného, o dalších nových tvářích se uvažuje. Podle Čížka je nabídka kvalitních hráčů omezená. Z Tuchlovic si chtěly stáhnout mladého Cabejška, ten však chce dál pokračovat v krajském přeboru. Má prý i jiné nabídky.

Klobuky ctí, že mají velmi mladý tým, až na jednu výjimku tvořený vlastními odchovanci. To všechno by se nepovedlo nebýt Petra Krčka, který pro klobucký fotbal udělal strašně moc. Bývalý trenér zůstal v klubu i v době, kdy se nedařilo a jeho zásluhou je zdejší fotbal v I. B třídě. Bohužel poměrně mlád podlehl těžké nemoci. V září tomu budou dva roky.

„On položil základy," prohlásil třiačtyřicetiletý Čížek, jehož hráčská kariéra se odvíjela v Klobukách, případně nedalekých Vrbičanech.

Samotnou kapitolou jsou příznivci klubu, kteří v hojné počtu jezdí i na venkovní utkání. Vždy jich je plný autobus. „Bylo to i v době, kdy se hrálo o záchranu, to však byli kritičtější. Pořad ale byli s námi," těší Čížka, který je u mužstva čtvrtý rok.