„Říkal jsem si, že by ji soupeř mohl v rámci fair-play zakopnout. Na druhou stranu si spoluhráči mysleli, že jsem mu schválně nechal místo, abych mu ji pak chytil. Stejně by ale rozhodčí zapískal jinou,“ mínil.

Pikantní je, že Cílek je sám fotbalovým rozhodčím. „Jinak bych mu asi vynadal,“ přiznal a vysvětlil, že pokud by se o tyč opřel, mohl být potrestán za nesportovní chování: „Splnil jsem to, co mám. Stál jsem na čáře mezi třemi brankovými tyčemi.“

Další zajímavostí je, že ve Zvoleněvsi má babičku a na její naléhání zde odchytal tři sezony. Do Jedomělic odešel v zimě. „S mými bývalými spoluhráči jsem ale o penaltě vůbec nemluvil, protože jsme byl naštvaný a utíkal do kabiny,“ prohlásil s tím, že slovo neprohodil ani se svým rozhodcovskými kolegou. „Až se někde uvidíme, tak se tomu asi zasmějeme,“ mínil.

Jako soudce se snaží penaltové verdikty pořádně rozmyslet. „Pískám ji pouze, když je stoprocentní. Pokud je tam něco sporného, tak ji nenařídím. Zkazil bych tím zápas.“ uvedl.

Velký fotbal řídí Cílek čtyři roky a loni patřil mezi krajské rozhodčí. Letos se ale vrátil do okresních soutěží.

„Chtěl jsem jít chytat do Jedomělic a na kraji mi to nechtěli skloubit. Tak jsem to tam přerušil. Příští sezonu chceme postoupit a pokud se to nepodaří, tak přestanu chytat a vrátím se do kraje,“ přiblížil svě plány 28letý gólman a sudí, jenž si přeje, aby ho oba soupeři na hřišti nenáviděli. „Jakmile mě jeden tým rád, a druhý ne, pak je něco špatně,“ uzavřel.