Turnaje pro kluky z ročníku 2017 se vedle domácího Baníku Švermov zúčastnilo na dvou hřištích pět dalších týmů nastupující generace z Tuchlovic, Slaného, Lhoty, SK Kladno a přijeli také Cábelíci z Králova Dvora.

Pro některé z hráčů šlo o vůbec první zápasy v životě a tomu odpovídala i atmosféra turnaje. Sešla se spousta maminek, tatínků, babiček, dědečků a dalších, kteří si nenechali utéct první krůčky mladých nadějí na fotbalovém hřišti.

V herním formátu tří hráčů bez brankáře padalo opravdu velké množství gólů a na některých oslavách bylo vidět, že už ve čtyřech až šesti letech znají kluci velké světové hvězdy typu Cristiana Ronalda a odkoukali od nich, jak se slaví vstřelená branka.

Jak je v této kategorii běžné, byl systém turnaje nastaven tak, že pokud odehrajete pět zápasů, skončíte na prvním místě. To se nakonec podařilo všem a proto diváci viděli 6 kapitánů přebírat pohár a každý hráč si pověsil na krk zaslouženou zlatou medaili.

Vzhledem k tomu, že i po odehrání turnaje a dobrém obědě se klukům nechtělo domů a zůstávali na hřišti, kde létala na branky jedna střela za druhou, můžeme se v budoucnu stoprocentně těšit na skvělé fotbalisty.