Vedení SK by se ale mělo vážně zamyslet nad tím, zda nechat reprezentovat klub s takovou minulostí hráče, kteří nejsou ochotni alespoň si hrábnout na dno sil.

Zřetelné to bylo zejména v první půli, kdy měli domácí na úzkém hřišti díky, nasazení, důrazu a rychlosti převahu, navíc byli dost produktivní.

První gól dali da Silvovou střelou od břevna, otázka je, zda balon vůbec dopadl za brankovou čáru, před druhým stoper Macháček Brazilci cosi pošeptal a pak si pohodlně naběhl na jeho standardku. Třetí uklízel Banovič do prázdné brány.

„Chtěli jsme vyztužit střed hřiště, abychom se dostávali k odraženým míčům, a to se nedařilo. Dvě branky ale byly z kategorie naivních. Těžko se něco dělá se zápasem, když prohráváte tři nula," uvedl trenér Kladna Ivan Pihávek.

Po obrátce však jeho svěřenci dokázali soupeře předčít a také snížili Bartošem. V tu chvíli se připravovalo střídání, na hřiště se chystal marod P. Růžička, jenž byl v tu chvíli silným trumfem. Než se ale dostal na plac, obdržel SK po rohu čtvrtou branku a těsně po jeho nástupu i pátou!

„Dostali jsme dva hloupé góly od soupeře, který do té doby na hřišti nebyl," posteskl si Pihávek.

Jeho protějšek Pavel Koutenský byl pochopitelně spokojený. „Musím říct, že jsme po dvou třech zápasech zase předvedli to, co chceme a můžeme hrát. Kluci se semkli, odmakali to, splnili všechny taktické pokyny. Šli za vítězstvím. Pomohlo nám i počasí, že jsme nemohli hrát na hlavním hřišti," řekl s tím, že si chtěli pohlídat začátek utkání.

Na závěr přiznal, že se mu líbilo střídání Kladna. Konkrétně nasazení maroda P. Růžičky, jenž provětrával obranu jeho týmu. „Kdyby hrál od začátku, byl by to trošku problém," připustil.

Souš – Kladno 5:1 (3:0).
Branky:  18. Da Silva, 25., 67. Macháček,  40., 68. Banovič – 59. Bartoš. ŽK: Samek, Procházka. Rozhodčí: Aubrecht.  Diváci: 110.
Kladno:  Sedlák – Koiš, Procházka, Hanzlík, Rada – Bartoš, Frič (67. P. Růžička),  Samek, J. Růžička, Šíma – Tóth.