Půjde kromě jiného o čtyři okresní derby, dvě v I. A třídě a na dvě o soutěž níž.

Bohužel, v obou soutěžích se lákavá utkání kryjí. Zatímco v I. A třídě se zápasy Lhota – Velvary i Vraný – Tuchlovice hrají v neděli od 17 hodin, v I. B třídě se V. Dobrá s Doksy i Lidice s Braškovem utkají v sobotu (17).

Máte-li rádi zápasy s velkým nábojem, najdete v I. A třídě i jeden sobotní, kde fakt půjde o hodně. Do Slaného míří Nový Knín, na který domácí ztrácejí tři body a nutně by se v boji o záchranu potřebovali na soka dotáhnout. „To každopádně. V poslední době se nám docela daří, třikrát jsme neprohráli. Bohužel nastoupíme bez Majtaníka, který si v Cerhovicích bez cizího přičinění poranil koleno a bude minimálně v tomhle duelu chybět," mrzí vedoucího slánského týmu Milana Šúra.

Rozjeté celky na sebe narazí ve Vraném. Domácí na jaře ještě neprohráli ani jednou (ztratili jen remízou v Kníně), Tuchlovice vstřebaly metody nového trenérského dua Supáček – Hlavnička, třikrát po sobě nedostaly ani gól, hrají hodně organizovaně a naposledy vyloupili hostouňskou pevnost.

Sledovala je přitom také výpravička z Vraného vedená sekretářem Zdeňkem Šubrtem, jenž pomáhal jako pozorovatel pracovně cestujícímu kouči Jiřímu Pazderovi. „Něco vidím, ale každý zápas je jiný," nechtěl pochopitelně nic vyzrazovat.

Miroslav Supáček vysunul Tuchlovice už na šesté místo, přehrál kromě Hostouně i Všenory, ale euforii krotí. „Už po Všenorech jsem říkal, že až jak dopadneme v Hostouni a Vraném ukáže, kam patříme – jestli do horních pater, nebo jen do středu tabulky."

Ve Vraném se právě na Supáčka moc těší, hodně zdejších kluků prošlo v SK Kladno jeho rukama – Abrham, Zelenka, Jaráb či Beneš. „Budou mu chtít ukázat, že se někam posunuli," směje se Jiří Pazdera.

Také Lhotě se na jaře hodně daří, byť poslední dvě vystoupení na hřištích Berounska moc nevyšlo (jediný bod). „Potřebovali bychom návrat zraněného Vitáska, hodně se mu daří," přeje si kouč Miroslav Toncar.
Velvary mají za sebou dva zápasy, které shodně prohrály ve Slaném i doma s Černolicemi. „A pořádně ani nemáme šance, je nás málo," říkal po Černolicích zklamaně gólman Michal Majtaník, jehož tým by ale pomalejší a technickou hrou mohl mít ve Lhotě naději. Uvidíme.

V nižší I. B třídě pojede rozkurážený Braškov na hřiště Lidic. S nadějí na zisk bodů proti na jaře darebnému sokovi a s jistotou pěkné pozápasové oslavy, kouč Jaroslav Želina totiž slaví pětačtyřicátiny.

O kus dál, na Velké Dobré, na sebe narazí další hodně blízcí rivalové. Přijedou Doksy, které byly na podzim v tomhle duelu favoritem, ale doma nečekaně padly 0:3. Právě po tomhle utkání se ale Doberáci postupně propadli do hrozivé výsledkové i herní krize a paradoxně se z nich vyhrabali až v závěru minulého týdne, kdy po dobré výkonu remizovali na Braškově a po ještě lepším vyhráli ve středu důležitou dohrávku v Lánech.

Doksům by se postupně měla plnit sestava, byť omilostnění Zlaty jim u DK nevyšlo. Jenže v tomhle derby se stejně jakékoliv rozdíly mažou, výsledek je ve hvězdách.