Mohlo to být i lepší
Spokojeni s devátým místem mohou být v Třebichovicích, které před podzimem posílily o dva zkušené borce - Luzuma (Sparta Kladno) a Jaroše (Slavoj Kladno). Přesto mohlo být jejich postavení ještě lepší. Dlouho totiž patřily do špičky tabulky, protože ze sedmi odehraných kol měly bilanci 3-4-0. První porážku jim připravily až v 8. kole Lidice (0:1) a vzápětí byly spoluaktéry jediné bezbrankové remízy podzimu (v Hrdlívu). Zlepšit se musí venku, kde nevyhrály.

Změny se promítly
Loni výborné, letos horší střed. Takový byl podzim v podání Tuchlovic. Důvod je zřejmý. Trenér Beránek převzal kormidlo béčka a s ním přešlo i několik hráčů včetně střelců Kapra a Lukavského. Sice začaly třemi prohrami, postupem času se ale jejich bodové konto začalo rozrůstat. Bylo to i zásluhou skalpu Bratronic (2:1), či nakládačce Svinařovu (9:0). Za klobouk si ale nedají debakl s Kačicí (1:8).

Drtila je marodka
Lidice výtečně začaly - z osmi kol získaly 19 bodů. Pak ale přišla série sedmi porážek. Lidičtí ale vylučují, že důvodem byly silnější soupeři ve druhé polovině podzimu. Na vině byla marodka. Z dvacetičlenného kádru měly před jedním utkáním třináct marodů! Přece jen tým stárne. Tady byl hlavní problém. Dalším byly čtyři nejtěsnější porážky.

Mladí potřebují čas
Od Smečna se všeobecně očekávalo postavení na nejvyšších příčkách. Důvod byl nasnadě, loni měl mladý tým převážně tvořený dorosteneckými okresními šampiony nabrat zkušenosti v dospělém fotbalu a teď je měl pomalu začít prodávat. Ukázalo se ale, že jejich aklimatizace musí být delší. V každém případě mužstvo má budoucnost, bez poctivé práce to ale nepůjde. Smečno začalo třemi prohrami, v 8. kole ale získalo cenný skalp Bratronic (2:1), a to dokonce na jejich hřišti! Na druhé straně leží debakl s Kačicí (1:8).

Hráli, na co měli
Velké Přítočno oproti jiným sezonám vyklidilo pozice. Může se tedy zdát, že zde panuje hrubá nespokojenost. Není tomu ale tak. Po zrušení týmu dorostu, který rezervě vypomáhal třemi čtyřmi hráči, její věkový průměr výrazně vzrostl a byl na 40 let, tudíž postavení odpovídá jeho možnostem. Když to šlo, tak si pochopitelně vypomáhal áčkaři. Uprostřed podzimu nahrál v šesti utkáních jen dva body. Tady byl druhý kámen úrazu. Nejcennější je remíza v Bratronicích (2:2).

Jeden primát mají
Spokojenost se čtrnáctým místem a nahranými jedenácti body panuje ve Svinařově, jenž pamatuje o dost horší sezony. Nebýt slabiny na postu gólmana, mohlo být jeho podzimní působení ještě výživnější. Nejcennější šťouch se mu podařil hned v 1. kole, kdy jako jediný porazil Hřebeč (3:2)! Poradil si i v derby s Libušínem (4:2). Mnohé napovídá i pět remíz a tři nejtěsnější prohry. ještě tak vyhrát na hřišti soupeře.

Žehrají na defenzivu
Pletený Újezd tlačila bota takřka všude. Nejvíc asi v defenzivě, která byla třetí nejhorší v soutěži. Důvodem byla nekonsolidovaná obranná čtveřice, která jen výjimečně hrála ve stabilním složení. Skřípalo to i v záložní řadě. Ve 2. kole porazily Svinařov, pak ale následovalo šest porážek v řadě. Černou sérii zakončil debakl v Kačice (1:9). Vzápětí ale mužstvo potěšila výhra v derby nad Přítočnem (3:2) a podzim zakončilo cenným skalpem Hrdlíva (2:1). Zbytečně jezdil ven, vždy se vrátil s prázdnou.

Ach ta docházka …
Pchery si vedou podobně jako loni. I přístup mají stejný - hrají fotbal pro zábavu. Tým mixovaný ze veteránů a mladíků měl problém se sejít i mimo souběh s prvním týmem a snad polovinou utkání neodehrál v jedenácti lidech. Výsledkem jsou pouhé čtyři bodíky. Start ale měly na svoje poměry famózní. Hned v 1. kole porazily Újezd (2:1), později ještě remizovaly se Svinařovem (3:3). Také ale dostaly tucet gólů v Bratronicích. Inkasovaly nejvíc branek, nejméně jich daly a venku nezískaly ani bod.