Po sezonách pobytu v hlubinách tabulky si užívali podzimní část borci Svinařova. Sice už na jaře naznačovali zlepšení, ale že z toho bude po letním posílení titul půlmistra, nejspíš sami nepředpokládali. Za podzim ztratili pouze v zápasech s týmy ze špičky. Remízou s Hostouni (3:3) a porážkou v Družci (2:3). Před tím ale vysekli šňůru deseti výher v řadě. Z patnácti kol byli jedenáctkrát na čele.

Pokud by v průběhu sezony rozhodovalo o pořadí vzájemné utkání a ne skóre, přezimoval by na čele Družec. Už tak dobrý tým v létě doplnili borci Třebichovic, což se ještě víc promítlo do kvality kádru. Ani v družecké kabině se nejspíš nečekalo, že by z toho mohla být úplná špička tabulky. Stejně jako Kačice byl doma stoprocentní, venku zaváhal pouze v Bratronicích (2:2) a v Hostouni (1:4).

Kačice podle očekávání patřila do špičky, ale aby byla úplně v top, nesměla by v první polovině podzimu třikrát venku prohrát, z toho dvakrát s vedoucími týmy (Družec 1:2, Svinařov 2:5 a ještě Dubí 2:3). Čtyři body ale nejsou velká ztráta. Letitou kačickou bolestí však je disciplína, její labilnější borci byli opět častými hosty disciplinárky. Závěr měli výtečný. Podzim zakončili šesti výhrami.

Nejlépe to na podzim střílelo novému celku na fotbalové mapě Kladenska, béčku Hostouně. Mladíci srocení kolem ostřílených kozáků nejspíš brzy zamíří do vyšší soutěže, zda to však bude už v probíhající sezoně, nezáleží pouze na nich. V první řadě se musí vyvarovat výpadků s týmy druhého sledu jako doma s Újezdem (0:1) či v posledním kole v Bratronicích (0:2). Prohráli i v Kačici (2:3). Na druhou stranu deseti góly pokořili Třebichovice, bůra nasázeli Dubí, udělali Družec (4:1) a přivezli bod ze Svinařova (3:3)!

Dubí bylo čtyři kola lídrem tabulky. Bylo to zásluhou skvělého úvodu v podobě šesti výher. Stejně jako Družec ho ctila kvalitní defenziva, jeho gólman udržel šestkrát čisté konto, což je ze všech nejvíc. Na druhou stranu vstřelených branek by mohlo být u obou týmů víc. Vyjma Kačice (3:2) podlehlo všem lépe postaveným soupeřům. Na devítibodové ztrátě na lídra se podepsala i domácí porážka s Lidicemi (1:2) a plichta v Žehrovicích (1:1).

Osmibodová mezera zeje mezi pátým Dubím a šestým Braškovem, jenž nedokázal pětici týmů před sebou sebrat ani bod. Přesto hlásí návrat do ztracených pozic, což je do první polovina tabulky. Hodně se na tom podílel neudržitelný střelec Linc. Za dvanáct kol nastříleli Braškovští pouze osmnáct branek a v následujícím kole dokázali soupeři nadělit stejný počet v jednom utkání! Výhra nad Buštěhradem 18:1 byla rekordní. Na druhou stranu si doma nechal naložit 0:9 od Hostouně.

Sedmou pozici si po pádu z III. třídy pronajaly Kamenné Žehrovice. Nezaznamenaly žádnou sérii zápasů, v nichž by bodovaly či naopak ztrácely. Jednoduše úspěchy a neúspěchy se takřka pravidelně střídaly. Zajímavý byl jejich začátek sezony. V prvním kolem porazily Újezd 8:1, aby vzápětí podlehly v Lidicích 2:8. Jejich výsledkem podzimu je remíza s Dubím (1:1).

Až osmé je Smečno. Konstatování, že až, je na místě, poněvadž teoreticky mělo být mnohem výš. Vítr z plachet mu sebrala domácí prohra ve 2. kole se Svinařovem (3:5). Následovali další těžcí soupeři a s nimi další ztráty, které mužstvo odsoudily k postavení přesně ve středu tabulky. Mezi první a druhou výhru se vešlo šest kol, v nichž vytěžilo jen bod (Bratronice 2:2). Mělo by se zlepšit hlavně doma, kde na podzim hrálo pouze šestkrát.