Ďáblové z Betzenbergu se cenným vítězstvím dostali právě před Kolín na třetí místo a jsou dál ve hře o návrat do elitní německé soutěže. Kolínu ukončili patnáct zápasů trvající sérii bez prohry. 

Šimůnek si v 50. minutě naskočil na přetažený centr a pěkným koníčkem překonal hostujícího brankáře. Zvyšoval na 2:0, Kaiserslautern pak v parádním duelu ještě jednu branku přidal. 

Na Šimůnka se v Čechách trochu zapomnělo. Po kladenském úspěšném hostování (2006-07 - připravil třeba branku Kousalovi v nastaveném čase důležitého duelu se Slováckem) se zaskvěl na MS do 20 let, kde dovedl Čechy jako kapitán k senzačnímu druhému místu a vrátil se do své Sparty. Ta ho velmi brzy prodala do Německa (Wolfsburg) za 150 milionů korun. 

Trenér Felix Magath nechal Šimůnka půl roku sedět, ale pak ho nasazoval pravidelně, a tak se stoper na konci ročníku mohl radovat z mistrovského titulu. Tehdy se objevil i v nominaci reprezentace, jenže přišel zlom. 

Nový kouč Vlků Armin Veh ho nechal sedět, později se Šimůnek i zranil a následoval přestup k Ďáblům. Páteční duel pak byl pro Šimůnka v jejich dresu asi nejúspěšnějším, přejjme mu dobrý restart kariéry. 

Dodejme, že Jan Šimůnek se stal za rok 2007 Nejlepším sportovcem Kladenska.