Utkání bude mít velkou prestiž pro trenéra Daniela Drahokoupila, jenž velkou část svého fotbalového života strávil v Českých Budějovicích.

Jaká je fotbalová souvislost mezi zmíněnými městy? Strakonický klub je farmou Jihočechů, kteří v podstatě fotbal ve městě zachránili a dá se říct, že u Otavy sídlí jejich po áčku a juniorce třetí tým. V jeho dresu nastupuje plno fotbalistů, kteří prošli nejvyšší soutěží či si na ni dělají ambice.

Už jména trenérů Lerch a Skála jsou fotbalovým příznivcům dostatečně známá. Prvního Drahokoupil jako trenér vedl, s druhým prožil nespočetně možných příběhů a fotbalových utkání.

„Bude to pro mne  opravdu hodně prestižní. Už mi plno lidí hlásilo, že se přijdou podívat," uvedl kladenský kormidelník, jenž by pochopitelně chtěl o to víc uspět. Venku je ale jeho tým poloviční, proto se chystá změny v sestavě vyvolané i vykartováním Samka.

„Našli jsme za něj ofenzivní řešení. nemůžeme však překopat celou sestavu. Nesmíme se bát hrát dopředu 
a musíme udělat maximum, abychom bodovali," prohlásil Drahokoupil, jenž bude mít z Bohemky k dispozici Orolína a stopera Ptáčka. Nebude ale  zraněný Bartoš.

Úspěchu podřídili i nedělní předzápasovou přípravu spojenou s lehkým obědem. Před desátou pak vyrazí do města dudáků.

Jelikož Strakonice mají dost zraněných, dá se očekávat velký hráčský import z Budějovic.

Například v útoku by mohli nastoupit Řezníček s Markovičem, v záloze Benát s Brazilcem Hudsonem, jenž za tým od Otavy hraje často a ještě prvoligové Kladno na něj nemá z posledního vzájemného utkání (0:3) dobré vzpomínky.