První začaly Tuchlovice, úspěšný podzim tam nechtějí zahodit. Mají za sebou první tréninkový týden, zítra je čeká první zápas s Velvary (10, hř. Švermov). Změny zatím podobně jako ostatní kluby nehlásí. „Jestli budou, tak malé. V zimě se neodchází bez souhlasu klubů jako to je nově v létě. Takže to není tak jednoduché," míní předseda klubu Josef Bešta, ale přece jen některá jména nabídl.

Na odchodu je Vasil Jalaghonia, který dal vědět, že kvůli pracovnímu zaneprázdnění nemůže pokračovat. Po plastice předního vazu v koleni je pak další dlouholetá opora Martin Fitko. „Byl v listopadu a zatížit koleno může nejdříve za šest měsíců. Takže věřím, že se vrátí, ale když, tak na další sezonu," je jasné Beštovi.

V pondělí začne přípravu také Slaný, a také bez posil. „Chtěli jsme Lukáše Křečka, ale prý dá přednost Jirnům. Na třech hráčích ještě pracujeme, ale ono je to těžké. V rozehrané sezoně budou hráče uvolňovat jen náramně spokojené kluby a takových je moc málo," přidává se předseda klubu Zdeněk Hořejší k tuchlovickému Josefu Beštovi.

Nejklidněji bere přípravu Lhota. Jasně poslední tým tabulky to bude mít se záchranou těžké, i kdyby jeho hráči dřeli celé dva měsíce jako koně. I proto začne nejpozději ze všech, až 2. února, zato hodně intenzivně. Posily podle sekretáře Jiřího Adama zatím klub nemá, naopak pouští talentovaného Zimermana do Švermova, odkud vyrazil do krajských soutěží. „Chtěl to tak. A naše posily? Pracujeme na něčem, ale konkrétní odpověď opravdu neumím. Uvidíme, co se povede," dodal Jiří Adam.

A třída zbrojí, Fujdiar ale posily říkat nechce

Také oba účastníci I. A třídy ze Slánska se už začnou připravovat. Jedomělice už svou zásadní posilu ohlásily, protože přemluvily k návratu hráče Přední Kopaniny Michala Buzka, který už v týmu působil. Odešel naopak Jakub Cimrman (pracovně míří do zahraničí). „Pracujeme ještě na jednom hráči, který hrál i ligu, ale tam jsem trochu pesimista," uvedl hrající trenér Jedomělic Robert Nedvěd.

Jeho tým se bude chtít hlavně zachránit, naopak Vraný ještě pošilhává po postupu, ztráta není tak velká. „Ale posily zatím neřeknu. Někdo by měl dorazit na první trénink v pondělí, ale až dorazí, tak teprve řeknu. Neodejde nikdo," je si jistý trenér Josef Fujdiar, který se těší i na soustředění do Tanvaldu. „Bude to hlavně o běžkách, ty mám rád," smál se.

Jeho tým si poprvé zahraje 28. ledna v Lounech s Dobroměřicemi, s týmy severních Čech vůbec bude hrát jako vždy nejvíc.