Velvary byly v neděli večer smutné, po 25 zápasech skončila v Zápech jejich série bez porážky, která se ale zapíše do dějin klubu zlatým písmem. „Ale byla to porážka zbytečná gólem v poslední minutě,“ připomněl trenér Zdeněk Hašek, ale pozitivně doufá, že další vítěznou sérii zahájí tým co nejdříve.

Co může být pro Velvary malérem, je čerstvé zranění jejich nejlepšího ofenzivního borce Ladislava Vopata, který nějaký čas nemůže hrát. Vopat sice letos zatím střelecky nezářil (vyjma jednoho utkání), ale Slovan na něj spoléhá už dlouhé roky.

Proti Pardubicím nemůže hrát ani odchovanec Kladna Jan Halász. Má totiž právě ve východočeském klubu profesionální smlouvu a povolení hrát proti „svým“ nedostal. „Tyhle zákazy pochopím v lize, ale my jsme amatérský klub hrající o dvě soutěže níž. Pardubice jsme požádali o povolení, aby Honza mohl hrát, protože máme hodně zápasů a potřebujeme sestavu protočit, ale vstříc nám nevyšly,“ zlobil se trenér Zdeněk Hašek.

Nejlepší pomstou bude zopakovat výsledek z loňska, kdy Velvary zahrály výborně a tým, který právě převzal trenér Radoslav Kováč a hrál v něm dnes už slávistický obránce s kladenskou minulostí Tomáš Vlček, přemohly 1:0.