Ti, kdo nepřejí kladenskému klubu si mohou mnout ruce. Na druhou stranu jeho vedení, které rozprodává hráče, aby bylo na zálohy na energie, nemůže být nečinné, pokud mu na udržení divizní soutěže záleží.

Nebo snad čeká před koncem přestupního termínu na zázrak?

Nejvíc tím trpí psychika mladých hráčů hozených do vody a samozřejmě nejvěrnější diváci, kteří takový tristní stav nepamatují.

Ze strany Kladna bylo solidních jen prvních dvacet minut. Kvůli řadě nepřesností si vytvořilo jedinou šanci, již Kraus poslal těsně nad. Pak se dvakrát vyznamenal jeho brankář Sedlák, jenž posléze nestačil na Lebduškovu ránu, již přecházelo uklouznutí Hanzlíka. Když Kraus nevyužil, ani svoji druhou možnost, šlo se do kabina za stavu 0:1.

Severočeši záhy po pauze domácí zmrazili, když se opět Lebduška objevil sám za obranou – 0:2. Za další nedůslednost platilo Kladno po hodině hry, kdy z malého vápna pálil osamocený Kaňkovský.

„Opět jsme udělali individuální chyby. Zkazíme to na půlce a pak se to na nás hrne. U prvního gólu jsem chyboval já. Myslím, že vzadu jsme moc mladí. My s tím ale nic neuděláme," poznamenal smutný stoper Štěpán Hanzlík.

U všech gólů se hosté ocitli sami před brankářem. Přitom jim k úspěchu stačilo usadit se před vlastní šestnáctkou a věřit v soupeřovy chyby. „Čekali jsme na brejky, na které máme kvalitní hráče. S body z těžkého utkání jsme ale nepočítali," přiznal trenér František Kubáň s tím, že výhra jeho týmu byla zasloužená.

Jeho protějšek Ivan Pihávek byl strašně zklamaný. „Aby jsme neporazili takového soupeře je trestuhodné. Čtyřikrát nakopl balon za obranu a dal nám tři góly," řekl s tím, že jeho týmu scházela častější střelba a větší drajv při nábězích do šestnáctky. „Z naší strany to byl snaživý mládežnický fotbal," dodal.